Kimi Raikkonen Ferrari’nin Favori Olduğu Savlarını Reddediyor

0

Kimi Raikkonen, Singapur GP’si öncesinde Ferrari’nin favori olacağı söylentilerini önemsemedi.

Scuderia, Marina Bay Cadde Pisti’nde şampiyonadaki ana rakibi Mercedes ve geçmişte yüksek downforce pistlerinde parıldayan Red Bull’a karşı favori gösterilse de Raikkonen, hiçbir şeyin garanti olmadığını yineledi.

Raikkonen, “Aklımızda değil. Sizler bir takımın favori olacağını düşünüyorsunuz, ancak bu hiçbir şeyi garanti etmiyor” dedi ve ekledi:

“Pazar günü yarış bitiminde, herkes yarışı bitirdiğinde, gerçek sonuca sahip olursunuz.”

Raikkonen’in kötümser görüşüne rağmen, Singapur’da Ferrari’nin geçmişine bakmak zor. Ferrari takımı, Sebastian Vettel’in Monako ve Macaristan’da rahat bir şekilde kazandığı yüksek downforce gerektiren pistlerde bu yıl kendi liginde bulunuyor.

Bununla birlikte, sezonun son düşük downforce pisti olan Monza’da Ferrari, hafta sonu boyunca Mercedes’in gerisindeydi ve İtalyan ekip Singapur’a, markalar klasmanındaki ana rakibi Mercedes’in 62 puan gerisinde geldi.

Raikkonen, pist konfigürasyonu ve hava durumu Ferrari’ye uyacak olsa da, takımın bazı ayarlamalar yapmazsa tekrar sorunlarla karşılaşabileceğini belirtiyor.

“Monza’nın bizim için kolay olmayacağını ve açıkçası böyle bir sonucun ortaya çıkacağını önceden tahmin ettik” diyen Kimi ekledi:

“Sadece Monza’dan değil, birçok alanda yapılması gereken çok iş var. Yarış kazansanız hatta ilk iki sırada yer alsanız bile, asla yüzde yüz mutlu olamayacaksınız ve her zaman iyileştirilecek ve daha iyi yapılacak şeyler bulursunuz.”

“Her zaman iyi sonuçlar almak istiyoruz ve onları elde edemediğimizde bu hoş değil. Ama bu, farklı koşullarda ve farklı bir pistte başka bir yarış.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz