Kanada GP 2017’de Takvimde

0

Kanada yarışının 2017 takvimindeki yeri, yerel yetkililerin Bernie Ecclestone ile anlaşmaya varmalarıyla kesinleşti.

Kanada, Almanya ve Brezilya yarışları taslak takvim yayınlandığında “doğrulanması beklenen” yarışlar olarak işaretlenmişti. Yakında pistte yapılacak iyileştirmeler için yapılan uzun pazarlıklardan sonra Montreal belediye başkanı Denis Coderre, 11 Haziran’daki yarışın artık yerinin güvende olduğun söyledi.

Durumu Twitter hesabı üzerinden kısaca “2017’de bir Kanada yarışı olacak” diyerek duyuran belediye başkanı, daha sonra biletlerin Perşembe günü satışa çıkacağını da belirtti.

Haberler, Formula 1’e 2007’de Jacques Villeneuve emekli olduktan sonra ilk defa bir Kanadalı pilotun girmesinin arefesinde geldi. On sekiz yaşındaki Lance Stroll, Williams’ta seneye Felipe Massa’nın yerine yarışacak.

Yarışın 2024 yılına kadar haklarını elinde bulunduran organizatör şirket Octane Racing Group CEO’su Francois Dumontier de konu hakkında açıklamalar yaptı.

“Montreal ve Gilles Villeneuve Pisti sezonun en heyecanlı yarışlarından birini üretiyor. 2017’de, herkes burada olmak için daha da iyi sebeplere sahip olacak.”

Kanada’nın onaylanmasının ardından gözler durumu hala belirsiz olan Almanya ve Brezilya yarışlarına çevrildi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz