Jolyon Palmer Macaristan’da Yeni Tabana Geçecek

0

Renault, Jolyon Palmer’a ilk puanları kazanması için baskıyı arttırırken Macaristan’da İngiliz pilotun aracında yeni tabanı kullanacak.

Silverstone’da Nico Hulkenberg’in aracında kullanılan güncellenmiş tabanla birlikte Alman pilot yarışı 6. sırada tamamlamıştı.

Renault F1 Sportif direktörü Cyril Abiteboul, takımın her iki pilotuyla da puan kazanmasını istiyor ve bu nedenle de takım Hungaroring’de Palmer’ın aracında da yeni tabanı kullanacak.

Cyril Abiteboul, konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

“Silverstone’da gelişmeye devam ettiğimizi gösterdik. Şasideki gelişmeler, özellikle de yeni tabanla birlikte gelen ilerleme – Nico’nun 8 puan alması buna örnek. Ayrıca her iki araç da belirgin bir sıralama hızı kazandı.”

“Bu gelişmeyi Macaristan’da her iki araçla da puan alarak desteklemek kritik. Sezonun ilk yarısını olumlu bir şekilde tamamlamak istiyoruz.”

“Hedefimize ulaşmak için, dayanıklılık sorunlarını geride bırakmamız gerekiyor. Durumumuzu biliyoruz ve hangi alanlara odaklanmamız gerektiğini biliyoruz.”

“Hedefimiz değişmedi; 30 Temmuz’da – sezonun ilk yarısının sonunda 6. olmak ve sezon bitiminde de 5. olmak istiyoruz. Çifte puan, hedefimize ulaşmak için önemli.”

Renault şu anda takımlar şampiyonasında 8. sırada bulunuyor.

Sezonun en şanssız isimlerinden biri olan Jolyon Palmer, Silverstone’da formasyon turunda yaşadığı problem yüzünden yarışa başlayamadan yarış dışı kalmıştı.

İngiliz pilot, Macaristan’da yeni tabana geçecek olmasının kendisine olan güvenini artıracağına inanıyor.

“Silverstone’daki ilk antrenmanda yeni tabanı denedim ve çok iyi çalışıyordu. Onu Budapeşte’de kullanacağım için mutluyum.”

“Nico, tabanın etkisini güçlü sıralama ve yarış performansıyla gözler önüne serdi.”

“Takım olarak rakiplerimize karşı rekabetçi olmak ve onların önünde yer almak heyecan verici. Macaristan’da da bunların olmasını umuyorum.”

Renault, Macaristan’da yeni bir ön gövde ve güncellenmiş soğutma sistemini de deneyecek.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz