Jolyon Palmer 2017 Yılını Renault İle Sonlandıracağından Emin

0

Jolyon Palmer, 2017 yılında Renault tarafından kızağa çekileceği yönünde çıkan spekülasyonları görmezden geliyor.

Palmer, tüm sezon boyunca Fransız üreticideki geleceğine ilişkin sorularla, özellikle Polonyalı pilot Robert Kubica’nın F1’in yaz tatilinden önce yaptığı bir dizi testten sonra, karşı karşıya geldi.

İngiliz pilotun bu yıl yaptığı mücadeleler, Renault ile üçüncü bir sezon olasılığını düşürmekle birlikte, ekibin 2018 yılı için, Toro Rosso pilotu Carlos Sainz’ı Nico Hulkenberg’in takım arkadaşı olarak teyit etme eşiğinde olduğu düşünülüyor.

Renault, Sainz’ı Malezya Grand Prix’sinde koltuğa geçirebilir. Palmer ise bu söylentiyi başından savdı ve geçen yıl ekiple imzaladığı sözleşmeyi işaret etti.

Palmer, Malezya’da koltukta olmayacağı hakkındaki haberlerin farkında olup olmadığını sorulduğunda:

“Evet. Bu yılın sonundaki yedi yarışa kadar sözleşmem var. Yaklaşık 35 yarıştır önümüzdeki sezon olmayacağım öne sürülüyor, bu benim için yeni bir şey değil, yöneltilen eleştirilere aldırmıyorum, çoğu yarış hiçbir şey değişmediği için bu yarış da aynı.”

Eski GP2 şampiyonu, ekibin kendisi olmadan bir gelecek planladığını bilmesine karşın, bu sezonun ötesinde iyimser olmak için çok şey olduğunu söyledi.

“Bunun olmayacağı hakkındaki konuşmaları çok umursamıyorum. Neler olduğunu biliyorum ve gelecekte bir yerde, bir duyuru olacağını biliyorum, çok uzun değil, ama geleceğim için heyecanlıyım. Bunu çok fazla düşünmedim ama gelecek olan şey için heyecanlıyım.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz