Jenson Button Ayrılık Kararını Acele Vermiş Olmaktan Korkuyor

0

Pazar günü Abu Dhabi’de son yarışına çıkmaya hazırlanan Button, F1’den ayrılma kararını çok erken vermiş olabileceği için endişeli.

Jenson Button, İtalya GP’sinde 2017 sezonunda yarışmayacağını ve takımda danışmanlık görevi yapacağını duyurmuştu. Button ve takım arasında yapılan sözleşmeye göre Britanyalı’nın 2018’de gride geri dönebilme opsiyonu bulunuyordu. Ancak, Button Abu Dhabi GP’si öncesi Pazar günü son yarışına çıkacağını itiraf etti.

Bırakma kararıyla ilgili konuşan Button, “Kişisel olarak Ağustos’un hala çok erken olduğunu düşünüyorum.” dedi. “Bence bir sürücü spordan ayrılacağında veya belirli bir spor türünden emekli olacağınızda, kararı olabildiğince geç vermelisiniz. Bence ben çok erken bir karar verdim.”

“Zihniyet kesinlikle değişiyor bu da bir utanç verici bir durum. Ama böyle olabileceğini kesinlikle düşünmedim. Son yarışıma çıkacağımı ve bitene kadar bekleyebileceğimi düşünmezken son yarışa heyecanla gidiyorum. Biliyorum harika bir yarış çıkaracağım ve her yarışta yaptığım gibi elimden gelenin tamamını ortaya koyacağım.”

Button F1’de olmasa bile başka bir şekilde yarışmaya devam edeceğini yineledi.

“Emekli olmuyorum, bu kötü bir kelime. Bu çok sık kullanılır oldu. 36 yaşındayım ve kesinlikle olmuyorum. Önümüzdeki sezon burada takımla çalışmaya devam edeceğim ve gelecekte başka şeylerle yarışacağım. 70 yaşına kadar araç süreceğim ve o zamana kadar emekli olmayacağım. Bunu yaparken para alacak mıyım almayacak mıyım? Muhtemelen tek fark budur.”

 

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz