Hulkenberg, Sıralamalarda McLaren Sürücülerini Yenmeyi Beklemiyormuş

0

Renault pilotu Hulkenberg, sıralama turlarında 7. olmasının ardından McLaren-Honda pilotlarını mağlup etmeyi beklemediğini açıkladı.

Hulkenberg, Cuma günü gerçekleştirilen ikinci antrenmanları Vandoorne’un önünde 5. noktalamış fakat Cumartesi gerçekleştirilen son antrenmanlarda 7. olarak Alonso ve Vandoorne’un ardında kalmıştı.

Hulkenberg, bu sonuca rağmen sıralama turlarında Alonso’yu 0.166 saniye farkla alt ederek 7. olmayı başardı ve geri kalanların en iyisi oldu.

Hulkenberg, sıralama turları biter bitmez telsizden McLaren sürücülerini geçip geçmediğini sordu ve takım, bunu başardığını belirtip onu tebrik etti.

“Enteresan bir savaştı ve bence, en azından kendi adıma, belirlediğimiz hedef buydu; McLarenleri yenmek.”

“Kesinlikle umutsuzdum, (fakat) onların önünde olmak için çok kararlıydım ve 7. oldum. Onları geçtiğim son turla bu, oldukça memnun ediciydi.”

Yarışta bu pozisyonu korumayı bekleyip beklemediği sorulduğunda ise Hulkenberg: “Bence tempomuz var, paketimiz iyi ve güçlü, her şey iyi giderse, evet” dedi.

Hafta sonu boyunca güçlü bir performans ortaya koyan Vandoorne ise, McLaren’in sıralama turlarında birtakım şeyleri kaçırdığını düşünüyor.

“Makul derecede iyiydi, buraya her iki araçla son seansa kalmayı bekleyerek geldik ve başardığımız şey de bu.”

“İlk 10’da olacak ve puanlar kazanacak tempoya kesinlikle sahibiz, belki biraz kargaşayla ön tarafa çıkarız. Başlangıçtan itibaren rekabetçiydik.”

“Birinci ve ikinci seans bizim için çok güçlüydü ve belki de son seansta bir adım atmak isterken bir şeyleri kaçırdık fakat yine de iyi bir sonuç ve umarım bunu yarına taşıyabiliriz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz