Horner, Red Bull’un Porsche’den Motor Tedarik Edeceğini Reddetti

0

Red Bull takım patronu Christian Horner, Red Bull’un gelecekte Porsche yerine bir başka üretici ile motor tedarik anlaşması yapabileceğini ima etti.

McLaren’in Renault’ya, Toro Rosso’nun ise Honda’ya geçmesinin ardından Renault, Red Bull olan sözleşmesini de gelecek yılın sonunda sonlandırmaya hazırlanıyor.

Horner, Red Bull’un 2018’de Renault motoru tedarik edeceğini doğrulasa da Milton Keynes merkezli ekip, Renault ortaklığının kaybedilmesi halinde 2019 sonrasında sağlanacak güç ünitesi için Honda ve Porsche’nin de dahil olduğu birtakım tedarikçiler ile ilişki sağladı.

Horner söylentilere rağmen gelecek yılın sonuna kadar kesin bir anlaşmaya varamayacaklarını fakat Red Bull’un şimdiden bir başka üretici ile bağları olduğunu ima etti.

Sky Sports F1’e konuşan Horner, “Çok yakın bir zamanda bir başka duyuru yapılabilir fakat bu Porsche ile olmayacak. Porsche değil” dedi ve ekledi:

“Bir motor üreticisi ile zaten bir ilişkimiz var ve bunun ne olduğunu anlamak için roket bilimcisi olmak zorunda değilsiniz.”

Horner’ın bu açıklamaları Red Bull’un, 2016’nın başında teknik ortaklık başlattığı Aston Martin’i akıllara getiriyor. Bilindiği gibi Adrian Newey, F1’deki rolünün dışında Aston Martin’in yol aracı tasarımında da rol alıyor. Ortaklığın ilk ürünü de Aston Martin Valkyrie hibrit aracı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz