Horner: Daha Az Risk Aldık

0

Red Bull takım patronu Christian Horner, takımınn Q2’de pilotlarını super yumuşak lastiklerle piste çıkarmasının “daha az riskli” bir strateji olduğunu söyledi.

Bu sezon bir kez daha Red Bull diğer takımlardan farklı bir strateji izliyor. Verstappen ve Ricciardo, Ferrari ve Mercedes pilotlarının aksına ultra softarla değil süper softlarla yarışa başlayacak. Ne var ki Ricciardo Q3’te, Q2’ye göre bir sıra atlayıp üçüncülüğü elde etmişken, Verstappen bir sıra kaybederek altıncı oldu.

“Bu düşük riskli bir strateji çünkü o lastikte Q3’e güvenle kalabilirdik. Ultrasofttan biraz daha dayanıklı. Nispeten farklı bir tercih.”

“Kararı bu sabah, üçüncü antrenmanlardan sonra aldık. Daniel yarın için en iyi konumda başlayan pilotumuz olacak, yani yarışta meyvesini nasıl verecek göreceğiz. İyi bir turla gidiyordu ve 11. virajda kontrolü kaybetti, bu Max için bir utanç. Ama Daniel Kimi’nin pozisyonunu almak için gereken saniyenin onda birini bulduğu şahane bir tur attı.”

Horner, yarış esnasında Ricciardo’nun Mercedes pilotlarıyla başa baş gidebileceğini umuyor.

“Eğer heyecanlı bir yarış haline getirebilirsek, bence sezonun son yarışı için şahane olacak. Eğer iyi bir start alabilirsek ve ikisinin arasına girebilirsek, bu gerçekten heyecan verici olacaktır. Neyse ki lastikleri daha iyi bir durumda olacak. Ultrasofttaki dereceleri gördük ve Daniel dün yarış stintlerinde epey hızlıydı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz