Honda’nın Hedefi Toro Rosso ile 2018’de 3. Olmak

0

Honda, Formula 1’den ayrılmalarının bir seçenek olmadığını ve kendilerine ilk 3’e girebilmek için Torro Rosso ile iddialı bir hedef belirlediklerini söylüyor.

Uzun süredir devam eden söylentiler nihayet bugün resmi açıklamalarla sonuca ulaştı. McLaren-Honda ortaklığı artık önümüzdeki seneden itibaren son bulmuş olacak. McLaren’in yeni motor tedarikçisi Renault olurken, Honda’nın yeni ortağı Toro Rosso olacak.

Honda’nın Marka ve İletişimden Sorumlu şefi Katsuhide Moriyama, Honda’nın son zamanlarda çok zor zamanlar yaşadığını kabul etti ve gelecek için umutlu olduğunu da sözlerine ekledi.

”Honda için Formula 1, kurucumuz Sayın Soichiro Honda’nın hayalleriyle başladı. Halihazırda Formula 1’de 50 yılı aşkın bir geçmişimiz var.”

”Şirketimiz için Formula 1, şirketimizin DNA’sında yer alan çok önemli bir kültür.”

”Gerçekten çok zor bir durum yaşadık ve mevcut sonuçlar karşısında özellikle de yönetim kurulumuzdan hiç kimsenin memnun olmadığı doğru.”

”Yaşadığımız memnuniyetsizlikten dolayı birçok görüş alışverişinde bulunduk ve durumu düzeltebilmek adında şirket ile proje hakkında görüştük. Formula 1’den ayrılmak asla bizim için bir seçenek değildi.”

Moriyama gelecek sezon hakkında da konuştu.

”Hedefimiz bu zorlu mücadelenin üstesinden gelmek ve tekrar sporun önde gelenleriyle savaşabilmek – Honda ruhu geri gelecek.”

”Gelecek sezon için hedefimiz ilk 3’te yer alabilmek.”

Toro Rosso takım patronu Franz Tost da Honda’nın gelecek sezon etkili bir gelişim yapabileceğine olan güvenini dile getiriyor.

”Çok iyi bir altyapıya sahipler ve yeni güç ünitesi hakkında bir çok şey öğrendiğimi düşünüyorum.”

”Önümüzdeki 3 yıl ve aynı zamanda kısa vadede Honda’nın performansının etkileyici bir biçimde artacağına inanıyorum.”

”Bu sezon çok iyi güncellemeler yapmışlar, ne yazık ki diyeceğim çünkü McLaren sıralamalarda bize yakın durumda.”

”Ben, %100 Honda’nın yakın gelecekte büyük adımlar atabileceğine ikna oldum.”

”2018’de Honda ve Toro Rosso’nun başarılı bir sezon geçireceğini düşünüyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz