Honda, Vandoorne’un Singapur’da Grid Cezası Almayacağını Açıkladı

0

Honda, Singapur GP’si hafta sonunda Stoffel Vandoorne’un herhangi bir motor değişikliği nedeniyle grid cezasına maruz kalmayacağını düşünüyor.

Vandoorne, Honda’nın MGU-K ünitesinde bir sorun bulmasının ardından İtalya’da son anda grid cezası almıştı. Sorunu düzeltmek için yeterli zamanı bulunmayan ekip, Belçikalı pilotu yeni bir motorla yarışa yollamıştı.

Bununla birlikte, takılan yeni ünite çok az mesafe katetmesine rağmen sorun yarışta yeniden nüksetti ve Vandoorne yarış dışı kaldı.

McLaren, sezonun geri kalanında çifte puanlı finiş için en iyi şansı sunan Singapur’da Vandoorne’un ek ceza alıp almayacağından emin değildi.

Honda, MGU-K milinin değiştirildiğini fakat bir cezaya neden olacak hiçbir bileşenin olmadığını açıkladı.

Vandoorne şu anda 7’nci içten yanmalı ve MGU-K, 10’uncu turbo-şarj ve 6’ncı MGU-H, enerji depolama ve kontrol elektronik ünitelerinde bulunuyor.

Honda bu hafta sonu Vandoorne için yeni bir parçaya geçerse Belçikalı, grid cezaları almak zorunda kalacak.

Vandoorne’un takım arkadaşı Fernando Alonso ise Singapur’da grid cezası almamak için İtalya’da taktiksel ceza hamleleri yapmıştı.

Honda, agresif gelişim programını sürdürüyor, Japon üreticinin sezonun geri kalanında daha fazla güncelleme tanıtması bekleniyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz