Hamilton: Tehlikeli Bir Şey Yapmadım

0

Lewis Hamilton, takım arkadaşı Nico Rosberg’i yavaşlatırken tehlikeli bir şey yapmadığında ısrarcı oldu.

Hamilton yarışı lider götürürken, Rosberg’in dördüncü veya daha düşük bir sırada yarışı bitirmesine ihtiyaç duyuyordu. Hamilton bu yüzden Rosberg’i yavaşlatmak için fırsat bulduğu kadar yavaş sürdü ve arkadaki pilotların takım arkadaşına yaklaşmasını sağlamaya çalıştı.

Üç kez dünya şampiyonundan takımı Mercedes tempoyu yükseltmesi istedi, ancak İngiliz pilot talimatları görmezden geldi ve Ferrari’den Sebastian Vettel Mercedes ikilisiyle aradaki farkı azaltmaya devam etti. Ancak Rosberg, ilk şampiyonluğunu beş puan farkla kazanınca taktik işe yaramamış oldu

“Ben tehlikeli bir şey yaptığımı sanmıyorum, haksız bir şey yaptığımı sanmıyorum,” dedi Hamilton, “Şampiyonluk için savaşıyordum, ilk sıradaydım ve hızı kontrol ettim, kurallar dahilindeydi.”

“Takımlar klasmanını zaten kazanmıştık yani iş bana ve Nico’ya kalmıştı. Ve her nasılsa yorum yapma zorunluluğu hissettiler. Bunu takım olarak her zaman yaptığımız gibi sonrasında konuşacağız. Bu, Nico’nun dünya şampiyonu olmuş olmasını ve takımın tüm yılı tarihte herhangi bir takımdan daha fazla bir şekilde domine etmiş olmuş olmasını gölgede bırakamaz. Başarılı bir yıl geçirmiş olduğumuz gerçeğini inkar edemeyiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz