Hamilton: Sıralamalarda Redbull’u Geçmek Çok Zor Olacak

0

Lewis Hamilton, Mercedes’in Singapur’da Red Bull ile mücadele edecek hıza sahip olduğuna inanmıyor ancak İngiliz pilota göre şampiyonadaki en büyük rakipleri Ferrari ile rekabet edebilecekler.

Red Bull, Cuma antremanlarına Daniel Ricciardo’nun tur rekoru ile başladı ve gün boyunca baskın oldu. Max Verstappen ise günü ikinci sırada tamamladı.

Singapur’da üçüncü galibiyetini kazanmak isteyen Hamilton, sıralama turlarında Red Bull’la rekabet etmekten çok uzak olduklarını kabul ederken, Mercedes’in bu farkı kapatmak için elinden gelen her şeyi yaptığını söylüyor.

“Red Bull hızlıydı. Dolayısıyla müthiş hızlı olduklarını kabul etmeliyiz. Sıralamalarda onları yenemeyebilir miyiz bilmiyorum. Elimizden gelen her şeyi verdik ve Red Bull’a yakın bir yerde değiliz. Bugün biraz ileride görünüyorlardı.”

“Tüm seçeneklere bakacağız. Aracımızla ilgili bazı temel şeyler bizi daha hızlı olmaktan alıkoyabilir. Fakat yapabildiğimiz kadar çok zorlayacağız. Gece boyunca çalışacağız ve aracı iyileştirip iyileştiremeyeceğimizi göreceğiz.”

“Sanırım Ferrari’ye nispeten yakınız. Dolayısıyla umarım onlarla savaşabiliriz, bu iyi bir şey.”

Singapur, geriye kalan yedi yarış içinde Mercedes paketine en az uygun olan pist. Bu yüzden, gümüş oklardan iki hafta önce Monza’daki gibi bir performans görmemek şaşırtıcı değil.

Bu pistte üstün olması beklenen Ferrari ise gerçek hızını gösteremedi. İlk seansı ikinci sırada tamamlayan Vettel, ikinci seansta ise bariyerlere temas ederek günü 11. sırada tamamladı.

Hamilton, Singapur’da şampiyonadaki rakibi ile arasındaki puan farkını artıracağını düşünüp düşünmediği sorulduğunda, “Yarışı kazanmayı hedefliyoruz. Ancak yine de üstünde düşündüğüm bir şey değil. Tabii ki Sebastian’dan önde olduğumdan emin olmak istiyoruz, bu benim hedefim.” cevabını verdi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz