Hamilton: Şampiyonluğu Kaybetmenin Nasıl Hissettirdiğini Biliyorum

0

Lewis Hamilton, şampiyonun belli olacağı Abu Dhabi yarışı öncesinde cumartesi günü pole pozisyonunu aldıktan sonra yaptığı açıklamada aracının “tatlı noktada” olduğunu söyledi.

Hamilton, Alman pilotu tempo olarak sıralamalarda 0.3 saniye kadar geride bıraktıktan sonra arka arkaya dördüncü defa sıralamalarda rakibi Nico Rosberg’i mağlup etti. Böylece Britanyalı pilot bu sezon 12. kariyerininse 61. pole pozisyonunu elde etti.

“Şimdiye kadar şahane bir hafta sonu oldu. Bugün, bu hafta sonu, aracı tatlı noktaya getirdim ve mekanikerler de kusursuzdu. Turun kalanı boyunca tempomun olduğunu biliyordum. Biraz zamanımın olduğu ilk virajda çok üstünde durmadım. Onun dışında turun geri kalanında tamamen kontrolüm altındaydı, yani o kısımları maksimize ettim.”

Hamilton, Pazar gününe Rosberg’in 12 puan peşinde giriyor, bu da Alman pilotun şampiyonluğu almak için podyumda kalmasının yeterli olacağı anlamına geliyor. Son üç yarışı kazanan İngiliz pilot, sonuç ne olursa olsun bu sezondan gurur duyacağını tekrarladı.

“Buraya daha önce sürdüğüm gibi sürmeye geldim. Eğer o yarışlarda en iyi performansımı vermiş olsaydım, burada her şeyimi verdiğimi bilip gururla yürüyebilirdim. Kayıp giden başka şeyler de var fakat bu yıl karşılaştığım bütün sıkıntılarla baş etmeyi başardım ve bundan gurur duyuyorum.”

“Şu an pole pozisyonundayım. Enerjik hissediyorum, kendimden emin hissediyorum. 2007’de şampiyonluğu kaybettim, nasıl hissettirdiğini biliyorum. Fakat yarın kazanmak için her şeye sahibim, yani yarın hakkında çok heyecanlıyım.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz