Hamilton Mercedes’den Kovulma Tehlikesi Yaşayabilir

0

İngiliz ulusal gazetelerinin iddialarına göre sezon finalinde takım emirlerine uymayı reddeden Lewis Hamilton ciddi disiplin önlemleriyle karşı karşıya.

Lewis Hamilton dünya şampiyonluğunu kazanmak için takım arkadaşı Nico Rosberg’i yavaşlatmış ve rakiplerinin gerisine düşürmeyi denemişti. Hamilton, yarışın sonlarında, takım tarafından yapılan, yarışı kazanmak için hızını arttırması yönündeki telsiz mesajlarını da önemsememişti. Ancak, bu taktik başarısız oldu.

Paddy Lowe’un yapmış olduğu hızını arttırmazsan yarışı kaybedeceğiz talimatı Mercedes pit duvarında gerilimin had safhaya ulaştığı an olmuştu. Ancak, bu talimat da 3 kez dünya şampiyonu pilot tarafından önemsenmedi. Yarıştan sonra konuşan takım patronu Toto Wolff ,bu başkaldırıyı anarşiye benzetti ve pilotunu cezalandırmayı düşündüğünü doğruladı.

Daily Mirror gazetesi, “Abu Dhabi’de anarşiye neden olmakla suçlanan Hamilton, Mercedes’den kovulma tehditiyle karşı karşıya” iddiasında bulundu. Ayrıca haberde “Hamilton’ın kontratı 2018 yılında bitiyor. Ancak Alman otomobil devi Hamilton’ı, sözleşmesini sonlandırarak ya da gelecek sezon için askıya alarak cezalandırabilir” denildi.

Aynı görüşte olan Daily Mail’in haberinde de, “Tartışmalı Abu Dhabi GP’sinde takıma sürekli olarak meydan okuyan Hamilton, 30 milyon poundluk Mercedes sözleşmesini riske attı” denildi.

Aynı zamanda, Telegraph ve The Guardian da Mercedes’in takım emirlerini dinlemeyi reddeden Hamilton’ı askıya alabileceğini düşünüyor.

The Guardian haberinde, “Pazar günü ilk dünya şampiyonluğunu elde eden Nico Rosberg’in takım arkadaşının takımdan gelen talimatları dinlememesi üzerine Mercedes, Hamilton’a karşı disiplin yaptırımlarında bulanabilir.” denildi.

Telegraph’de ise “Nico Rosberg’in ilk dünya şampiyonluğunu engellemek için beyhude bir çaba içerisine girip Mercedes’den gelen talimatlara meydan okuyan Hamilton’ın Mercedes tarafından askıya alınabileceğini ve Hamilton’ın yaptığı hareketin anarşi izlenimi uyandırdığı ve onun işi için ciddi zorluklar yaratacağı.” söylendi.

Sky Sports F1’in yapmış olduğu analizlere göre İngiliz pilotun takımdan kovulması pek olası gözükmüyor ve Mercedes’in Hamilton hakkındaki kararlarını önümüzdeki günlerde vereceği belirtiliyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz