Hamilton, McLaren-Honda Ayrılığının Daha Önce Olmamasına Şaşırmış

0

Lewis Hamilton, eski takımı McLaren’in 2018 yılına Renault motoruyla birlikte iyi bir başlangıç ​​yapmasını umut ediyor.

McLaren, 2015’in başından itibaren F1’de rekabetçi olamadı ve üç sezon boyunca tek bir podyum bile göremedi. Cuma günü ise beklenen açıklama geldi ve McLaren’in üç yılın ardından motor tedarikçisi Honda ile yollarını ayırdığı ve Renault ile üç yıllık bir anlaşma imzaladığı duyuruldu.

Hamilton, bu zorlu yolculuğun sona ermesinin hem McLaren hem de Honda için yeni bir başlangıç ​​olmasını temenni ediyor.

“Dürüst olmak gerekirs, bunun daha önce gerçekleşmediğine şaşırdım. Her ikisi için de uzun ve çok zahmetli bir iş oldu. Bu yüzden umarım, bu McLaren için yeni bir başlangıcı tetikler. Çünkü bizimle yarışın içinde olmalılar.”

“Kim bilir, belki Honda gelecek yıllar içinde geri gelecektir.”

Hafta sonunun başlarında Hamilton, Formula 1’i “satranç oyuna” benzeterek, meselenin tamamen hareketleri doğru zamanda yapmakla alakalı olduğunu ileri sürdü. İngiliz pilot, 2012 sezonunda McLaren’den Mercedes’e geçiş yapmıştı. 2013 yılı itibariyle Alman üreticinin sporda baskın olması sayesinde Hamilton, rekabetçiliğini hiç kaybetmedi.

Bu kararı, Mercedes’te şu ana kadar 38 yarış kazanan 31 yaşındaki pilota, 2014 ve 2015 yılında iki dünya şampiyonluğu daha getirdi. İngiliz pilot ayrıca, iki hafta önce Monza GP’sinde Michael Schumacher’in pol pozisyonu rekorunu kırdı.

Mercedes’e geçiş yapmanın hayatının en iyi kararı olup olmadığı sorulduğunda Hamilton, bunun asla yeniden düşünmek zorunda olmadığı kararlarından biri olduğunu söyledi.

“Ben bu kadar iyi olmanın hayalini bile kuramazdım. Gerçekten harika bir deneyim oldu ve bu tabii ki dünyalara değişmeyeceğim bir şey.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz