Hamilton Galibiyet İçin Vettel’le Yarışmak İstemiş

0

Lewis Hamilton, Singapur’da galibiyet için Vettel’le yarışmak istediğini belirtiyor. 

Hamilton, Mercedes’in hıza ortak olmada zorlandığı Singapur GP’sine 5. sıradan başladı fakat ilk viraja gelene kadar Ricciardo’yu geçti.

Startta Ferrari sürücüleriyle Verstappen arasında yaşanan temaslardan sıyrılan Hamilton, Vettel’in 3. virajda spin atıp yarış dışı kalmasıyla liderliği ele geçirdi. O andan sonra finişe kadar liderliğini koruyan Hamilton yarışı kazanarak şampiyonadaki puan farkını 28’e çıkardı.

Yarışın ardından, “Bu, Ferrari için gerçekten şanssızdı fakat takımımız için harika bir sonuç” diyen Hamilton ekledi:

“Daniel bugün çok iyi bir savaş ortaya koydu, bu yüzden onunla yarışmaktan zevk aldım. Başlagıçta Sebastian ile yarışacağımı umuyordum.”

“3. virajı dönerken önümde Sebastian vardı, bu yüzden ‘burada gerçek bir yarışa sahip olmaktan’ hoşlanacaktım. Elbette böyle olması daha iyi(Vettel’in yarış dışı kalması).”

Hamilton, yağmur yağdığında hızlı olacağını bildiğini de sözlerine ekledi.

“Demek istediğim şu ki; sadece kazanmaya odaklandık. Bu nedenle yalnızca önde olmaya çalıştım. Yağmura ihtiyacım vardı ve yağmur yağar yağmaz nerede bitireceğimi biliyordum.”

“Yağmur yağdığında sahip olduğum hızı biliyorum, ne yazık ki kuru zeminde (iyi) bir araca sahip değildik fakat yağmurda? Bunlar benim koşullarım.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz