Hamilton: Buna Her Şeyimi Verdim

0

Sıralama turlarında 5. olan Hamilton, Q3’teki çabasının boşa gittiği ve Ferrari’nin hızının kendisini şaşırttığını belirtti.

Mercedes geçmişte Singapur’da oldukça zor zamanlar yaşamıştı ve bu hafta sonu da durumun böyle olacağı tahmin ediliyordu. Hamilton bu beklentilere karşılık hafta sonuna iyi başlamış ve Red Bull sürücülerinin ardından en hızlı 2. isim olmuştu.

Fakat, sıralama turlarına gelindiğinde işler değişti ve Vettel, son seanstaki mükemmel turuyla bu sezonki 3. pole pozisyonunu elde ederken Hamilton ancak 5. olabildi.

Sıralama turlarının ardından konuşan Hamilton, “Bugünün zor olacağını biliyorduk” dedi ve ekledi:

“Ferrari’nin bu kadar hızlı olacağını kesinlikle beklemiyordum. Red Bull’un (dün) olduğu gibi hızlı olacağını düşünmüştüm, fakat yine de umudumuzu koruyoruz.”

“Araçtan çıkarabileceğim her şeyi çıkardım – buna her şeyimi ve daha fazlasını verdim. Kelimenin tam anlamıyla her şeyi denedim.”

“Ferrari’nin hızını nerede topladığını bilmiyorum. Bu tuhaf, yarıştan yarışa aramızda biraz fark oluyor.”

Hamilton, yarış koşullarında sıra kazanmak istiyorsa, “uzun oyunu” oynamak zorunda kalacağını düşünüyor.

“Bu, geçiş için boktan bir pist. Genellikle uzun, sadece uzun bir tren var. Bence, çok zor olacak. Başlangıcın, stratejinin ve ‘güvenlik aracının’ bir fırsat olacağını düşünüyorum, kim bilir… Yarın sadece uzun oyunu oynamak zorunda olacağımı düşünüyorum.”

“Bu bir maraton, depar yarışı değil, bu yüzden yarın bu yöntemi kullanmaya çalışacağım.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz