Haas, Macaristan’nın Frenleri için Önemli Olduğunu Düşünüyor

0

Haas takım başkanı Guenther Steiner, Macaristan GP’sinin frenleri üzerinde yaptıkları değişimleri gözlemlemek adına uygun bir pist olduğunu düşünüyor. Haas şu an Brembo ve Carbon Industrie markalarını deniyor.

Frenler Haas takımı için önemli bir konu haline geldi özellikle de Romain Grosjean’nın kullanılan materyallerin hassaslığına değinmesinin ardından. Amerikan takım şu an için Brembo ve Carbon Industrie markalarına şans tanıyor.

Grosjean Britanya GP’sinde Carbon Industrie ürünlerini kullanmıştı ve memnun kaldığını belirtmişti, takım arkadaşı Kevin Magnussen ise Brembo’yu tercih etti.

Steiner, Hungaroring’in Silverstone’a göre daha fren ihtiyaçlı bir pist olduğunu söyledi ve bu pistin Haas için daha uygun bir karar ortamı sağlayacağını düşünüyor.

Steiner Britanya GP’sinde yapılan güncellemeler hakkında konuştu, “Yeni frenleri anlamak adına bir adım daha attık.”

“Silverstone frenler açısından pek uygun bir yer değildi çünkü sert frenlemenin yapılmadığı bir pist. Macaristan ise bunun tam tersi ve uzun düzlükler bulunmadığı için frenleri soğutmak için vaktiniz yok.”

“Bu yüzden FP1 ve FP2 seansları sonucunda yarışta hangi frenleri kullanacağımıza karar vereceğiz.”

Grosjean hangi markanın Hungaroring’de kullanılacağı sorularına, “Eğer Brembo’nun son ürünlerini alabilirsek onlarla mutlu olurum,” dedi ve ekledi,

“Ancak Carbon Industrie’leri kullanmaya karar verirsek onlarla yarışacağım.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz