Haas, Grosjean ve Magnussen ile Devam Ediyor

0

Telsiz konuşmalarından anlaşıldığı üzere, Romain Grosjean 2018 yılında Haas’ın dışında herhangi bir yerde yarışmak istiyor. Ancak buna rağmen, gelecek sezon da takım arkadaşı Kevin Magnussen gibi Haas’la devam edecek gibi görünüyor.

Takım sahibi Gene Haas Formula 1’in resmi web sayfasına verdiği demeçte, “Gelecek sene de bu seneki sürücülerle yarışacağız” dedi ve ekledi: “Karar verildi. Ve süreklilik göz önüne alındığında, gelecek sezon daha iyi yarışçılar olmalıyız.”

Önümüzdeki sene daha güçlü bir mücadele isteyen Haas’a göre artık “balayı bitti”.

Geçtiğimiz sezon başında iyi puanlar kazanan Haas, sezonun ikinci yarısında Rusya ve Avusturya dışında zor zamanlar geçirmişti.

“Durum 2016 yılının ikinci yarısından kötü olamaz. Bir puan daha kazansak bile kazançlı çıkıyoruz!”

“Tahminim şu ki, en az 29 puan daha alacağız. Önümüzdeki yıl, büyük bir araba ya da motor değişikliği olmaksızın ve aynı sürücülerle yarışacağız. Bu bize güzel bir süreklilik sağlamalı.”

Şu anda Amerikalı takım 2016 yıllında olduğu gibi yine 29 puana sahip. Ancak geçen yıldan farklı olarak bu yıl, her iki pilot da puan kazanma potasına katkıda bulunuyor.

Esteban Gutierrez’den vazgeçme kararının doğru olup olmadığı sorulduğunda ise Haas’ın cevabı şu şekilde:

“Esteban iyi bir pilottu. Antremanlarda Romain’le aynı hızdaydı, ancak bence Kevin’in yarış deneyimi kazanmasının avantajı vardı. Ve onu takıma getirmenin anahtarı buydu.”

“Kevin puan toplayabilir ve Romain de aynı şekilde. Şimdi 29 puana sahibiz. Geçtiğimiz yıl bu sıralar yine 29 puanımız vardı, ancak sezonun geri kalanında puan kazanamadık. Şimdiyse Abu Dhabi’ye kadar 29 puan daha alabilirsek, harika bir konumda olacağız.”

Öte yandan, Grosjean 2016’da takımın tüm puanları kazandıran isim olurken, bu yıl sadece 18 puan toplayabildi. Magnussen ise 11 puan aldı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz