Grosjean ve Magnussen Spa’yı Dört Gözle Bekliyor

0

Haas sürücüleri Romain Grosjean ve Kevin Magnussen, yaz arasından sonra tekrar yarışmayı dört gözle bekliyorlar.

Romain Grosjean:

“Bu sadece harika bir pist. Çok yüksek hızlı virajlar var ve kimisi yüksek hızlı kimisi yavaş hızlı olan farklı tipte birçok viraj var – genel olarak sadece iyi bir çeşitlilik. Bu, sürmek için size iyi bir his veriyor. Spa’da sürekli farklı yaklaşımlar görüyorsunuz.”

“Ya yüksek hızlı sektörler olan 1 ve 3. sektörlerde hızlı olursunuz ya da daha fazla viraj barındıran 2. sektörde. Her ikisi de çok iyi şekilde çalışıyor bu nedenle bu, yarışa nasıl yaklaşmak istediğiniz ile alakalı.”

“Tam gaz gittiğiniz ilk turda kendinizi rahatsız hissediyorsunuz, inişler ve çıkışlar nedeniyle bir korku treninde gibi hissediyorsunuz. Yarış için bunu yapabilir miyim diye düşünüyorsunuz? Fakat, bunu bir kere yaptığınızda her şey tamam oluyor ve yalnızca g-kuvvetinin tadını çıkarıyorsunuz.”

“Eau Rouge, kesinlikle hata yapmak istemediğiniz bir viraj. Sıralama turlarında temiz havada kesinlikle çok güzel. Öte taraftan, büyük bir çekme (kuvveti) elde ederseniz, 5. viraja büyük bir avantaja sahip olarak girebilirsiniz.”

Kevin Magnussen: 

“Tam gaz gitmenin çok kolay olacağından eminim. Bu, biraz korku treni gibi. F1 dışında orada yarıştığım her kategoride kazandım. Spa’daki mücadeleden çok sayıda iyi hatıram var. Eau Rouge ve Pohuon muhtemelen en iyi bölümler fakat tüm pist şaşırtıcı. Hızlı, kamçılayıcı ve eğlenceli.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz