Gösteri Sürüşü Sırasında Kaza Yapan 6 Sürücü

0

Normalde gösteri sürüşleri biraz lastik yakma, biraz tatlı ikramı ve bolca el sallamadan oluşur. Ancak bazen planda olmayan şeyler olur. İşte karşınızda 6 gösteri sürüşü faciası… Haa başlamadan söyleyelim evet Pastor Maldonado da var.

Kamui Kobayashi – Russia 2013

Kobayashi Moskova’da Ferrari ile bir gösteri sürüşü yapma şansını yakalamıştı ve takıma teşekkürlerini aracı duvara vurarak iletti. Ama adil davranmak gerekirse koşullar gerçekten çok zordu.

Nick Heidfeld – Germany 2008

2008’de Münih’teki BMW fabrikasında düzenlenen bir etkinlik sırasında, Nick Heidfeld iş arkadaşlarını etkilemek için pek de iyi iş çıkarmayıp ufak bir kaza yaptı.

Mohammed Ahmed bin Sulayem – Dubai 2009

Bin Sulayem 14 kez Orta Doğu Ralli Şampiyonu ünvanı kazanmış olabilir, fakat onun bu tecrübesi Dubai Autodrome’da Formula 1 aracı kullanırken bu utanç verici hatayı yapmasını engelleyemedi.

Sebastien Buemi – Japan 2011

Her zaman yanlış yapan sürücü olmaz. Bu çılgın Japon taraftar, Sebastien Buemi’nin Red Bull’unun üstünden atlamaya çalıştıktan sonra sakat kalmadığı için şanslıydı.

Pastor Maldonado – Venezuela 2012

Pastor Maldonado olmadan bir kaza derlemesi olur muydu? Bizce olmazdı. Venezüelalı, kendi ülkesinde bir gösteri yaptı fakat sonu b… oldu… Tabii ki klasik Kazador Maldonado.

Max Verstappen – Netherlands 2014

Max henüz 16 yaşındayken kendi evindeki kalabalığa karşı Toro Rosso ile gösteri yaparken can sıkıcı bir kaza yaptı. İnsanlar bu basit kazadan sonra onun yeteneklerini sorgulamaya başlasalar da Max’ın bunun yanlış olduğunu onlara ispatlaması hiç de uzun sürmedi.

Bu içerik wtf1.com’dan alınmıştır.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz