Gasly: Tek Hedefim F1’e Girebilmek

1
Pierre Gasly

Sauber ve Manor’un 2017 sürücüleri hala onaylanmamışken, çiçeği burnunda GP2 Şampiyonu Pierre Gasly F1’de yarışma arzusunu yineledi.

Geçtiğimiz pazar günü GP2 şampiyonu olan Gasly, Prema Racing ile geçen karmaşık ve zorlu senenin ardında gururlu.

”Bu şampiyonluk çok şey anlam ifade ediyor, çünkü bu sezon mental ve fiziksel olarak çok zorlu geçti: annem 3 ay hastanede yattı ve Silverstone’dan sonra iki buçuk ay kırık kaburga ile yaşadım.” şeklinde konuştu Fransız sürücü.

”Yarışlarda da zor zamanlar oldu, tıpkı Red Bull Ring’de ki gibi; liderken pist dışına çıktım ve çakılda sıkışıp kaldım ya da Monza’da güvenlik aracı girmeden önce liderdim ve o çıktığında liderliği kaybettim ve *Hockenheim’da ki yangın söndürücü olayı.

”Gerçekten, bu sezon hakkında bir kitap yazabilirim! Birçok şey oldu ancak asla savaşmaktan vazgeçmedim: sezon boyunca ki sıkı çalışmanın sonucunun şampiyonluk olması harika bir şey. Takımım çalışmayı hiç bırakmadı ve bana destek verdi, ve tüm bu insanlar şampiyonayı kazanmamda bana yardım etti.

Gasly, sezonun başlarında Toro Rosso’dan Daniil Kvyat’ın yerine geçme konusunda emindi ancak Foenza kökenli takımın Kvyat’ı 1 yıl daha takımda tutma kararı alması genç sürücüyü hayal kırıklığına uğrattı.

Buna karşın, Gasly Formula 1’de olma hayallerinden vazgeçmedi. “Helmut’a söylediğim gibi, F1 benim tek hayalim bu yüzden herzaman orada olabilmek için zorlayacağım ancak her zaman bir fırsata ihtiyacınız vardır.”

“Gelecekte neler olacak göreceğiz: şu anda neler olacak bilmiyorum, fakat şundan emin olabilirsiniz ki F1’de olabilmek için sürekli zorlayacağım ve neler olacak hep birlikte göreceğiz.”

*Yarış sonunda Pierre Gasly’nin aracı kontrol edilirken, yangın söndürücü maddesinin boş olduğu tespit edildi ve ceza aldı.

1 Yorum

  1. GP2’de iki tane sağlam pilot var.Birisi Red Bull destekli Gasly diğeri ise Ferrari destekli Giovanazzi.
    Kısa vadede F1 için umarım koktuk bulurlar çünkü parlak bir gelecekleri olacaĝı kesin.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz