Force India ve Perez, Sözleşme Yenileme Görüşmelerinde Son Aşamada

0

Takımın Operasyon Şefi Otmar Szafnauer’e göre, Sergio Perez 2018 için Force India’yla olan sözleşmesini yenilemeye çok yakın.

Yaz arası öncesinde, Macaristan Grand Prix’i haftasında, Perez geleceğini Spa’dan sonra sıraya koyacağını söylemişti ve şimdi yeni bir sözleşme köşede duruyor gibi görünüyor.

“Henüz Sergio ile imzalamadık ama uzakta değiliz” diye konuşan Szafnauer: “Sanırım bunu Spa’da halledebiliriz, büyük olasılıkla iki pilotumuza sadık kalacağız, ancak her ikisinin de imzalamasının %100 olduğunu söyleyemeyiz” dedi.

Sauber ve McLaren ile geçirdiği sezonların ardından Perez, 2014 yılında Force India’ya katıldı ve o zamandan beri istikrarlı bir şekilde ilk on içerisinde yer aldı.

Bu yaz başlarında çıkan haberler Meksikalının Ferrari’nin 2018 listesine girdiği yönündeydi fakat Scuderia’nın her iki pilotunun da sözleşmesini uzatmaya hazırlandığı düşünülürse, bu olasılık geçersiz gibi görünüyor.

Aynı zamanda Williams, Perez için uygulanabilir bir seçenek olarak görülüyor ve Force India, geleceği Sauber’de belirsiz olan Mercedes akademisi pilotu Pascal Wehrlein’i içerecek bir planı yürütebilir.

Szafnauer “Her zaman bir B planı olmalı” diyor ve ekliyor:

“Bu yüzden, eğer herhangi bir nedenle Checo’ya ile sözleşme imzalayamazsak -ama inanıyoruz imzalayacağız- o halde Wehrlein’ı takıma katmak üzere etrafımıza bakmamız gerek, Wehrlein o kadar da kötü değil!”

Force India tercihini, mevcut temelini sağlam tutmak ve performansını arttırmaya devam etmek yönünde kullanıyor.

“Sürücülerin daha iyi olacağını düşünüyorum, çünkü daha çok şey öğreneceklerini düşünüyorum, motorun daha iyi hale geleceğini düşünüyorum, çünkü her yıl Mercedes yükseliyor” diyen Force India Operasyon Şefi ekledi:

“Pembe – ne kadar pembe olabilir bilmiyorum çünkü oldukça pembe! Fakat aracı daha da hızlandırmak için çok çalışıyoruz.”

“Kısa vadede yapabileceğimiz bazı şeyler var ve umarım gelecek yıl ilk üçe daha yakın olacağız.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz