Force India 2018 Sezonunun İşe Alım Haritasını Çıkarttı

0

Operasyon Direktörü Otmar Szafnauer,  büyük 3’lüye meydan okumanın bir parçası olarak Force India’nın bir işe alım süreci planladığını belirtti.

Force India, 2016 yılında Williams ile markalar şampiyonasında 4’üncülük için kıran kırana bir mücadeleye girmişti ve bu mücadeleden, tarihindeki en başarılı sonucunu alarak, 4. sırada ayrılmıştı.

Force India, bu sezon geçen sezonun bu bölümüne oranla 27 puan daha fazla toplayarak 101 puan ile 4. sırayı çok rahat bir şekilde elinde tutuyor. Bununla birlikte, 3. sıradaki RedBull’un 83, başı çeken Mercedes’in ise 256 puan gerisinde kaldılar.

Autosport’a konuşan Szafnauer: “Bir sonraki adımlarımızın haritasını çoktan çıkardık” dedi ve devam etti:

“Geçen gün birisi bana, ‘Dördüncü olduğuna göre, ilk üçe meydan okumak için, personel açısından nasıl büyüyeceksin?’ diye sordu.”

“Şu anda 400 kişiye yaklaştık ve 425-430 kişi olmalıyız ve işe aldığımız insanların pozisyonlarının ne olduğunu biliyoruz.”

“Sadece doğru insanları işe alacağız, bu işe almak için işe alma meselesi değil. Altyapıyı yerine koymalıyız ve sonra nereden işe alacağımızı bilmeliyiz.”

“Buraya gelmek için acele etmeyeceğiz, doğru kişilere sahip olmanın daha önemli olduğunu düşünüyoruz.”

Szafnauer, F1 patronlarının maliyetleri düşürmesi veya gelirleri daha eşit bir şekilde dağıtması durumunda, Force India’nın griddeki dördüncü en iyi takım konumunu güçlendirebileceğini umuyor.

“Masrafları yönetmeliklerle sınırlandırmaya bakmaya başlarsak ya da biraz daha fazla hale getirirsek, özellikle büyük takımlardan bazılarının daha küçülmesi gerektiği konusunda iyi bir konumdayız” dedi ve ekledi:

“Ve bu gerçekleşmezse, ilerlememiz her zaman ‘burada dördüncü sıradayız, bu adamlarla üçüncü olarak savaşmaya ne dersiniz’ şeklinde olur ve daha sonra her yıl küçük adımlar atmak olur.”

“Geliştirme planlarımız var ve bunları yerine koyuyoruz. En küçük bütçeyle, bir performans perspektifinden iyi bir iş çıkarabiliriz ve biraz daha fazla bütçeyle daha iyi bir iş çıkarabiliriz.”

“Dağılım biraz değişirse bu, bize yardımcı olur ve eğer maliyetler de biraz düşerse bize yardımcı olur.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz