Ferrari Hem Leclerc Hem Giovinazzi’nin Sauber’de Yarışmasını İstiyor

0

Padoktaki iddialara göre, Ferrari gelecek yıl hem Giovinazzi hem de Leclerc için Sauber’de koltuk ayarlamaya çalışıyor.

Bu yılın erken aylarında konu hakkında konuşan Ferrari patronu Marchionne, Sauber’i bir Ferrari B takımı yapmak istedikleri yönündeki niyetini açık etmişti. Son gelişmelere göre İtalyan takımın patronu Arrivabene, konu hakkındaki detayları konuşmak için Sauber’in Hinwill’deki merkezine gitti.

Ferrari’den bugüne kadar konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmezken Sauber’in gelecek yıl için ancak bir Ferrari sürücüsünü yarıştırmak istediği biliniyor. Diğer bir Ferrari müşteri takımı olan Haas da daha önce Giovinazzi’yi Cuma antrenmanlarına çıkarmıştı. Ancak Haas gelecek sezon için Grosjean-Magnussen ikilisini açıkladığı için bu kapı Ferrari’ye kapandı.

Singapur’daki Cuma seansının ardından konuşan Giovinazzi, gelecek yıl için hala Ferrari’nin kararını beklediğini söyledi:

“Şimdilik ben sadece Haas’la geriye kalan dört antrenman seansımda elimden gelenin en iyisini yapmaya konsantre oldum. Tabii ki hedefim gelecek yıl gridde olmak. Ama buna Ferrari’yle bir bakacağız.”

Ferrari, Sauber’de iki pilotunu yarıştırıp ikisi arasında bir karşılaştırma yapmayı umut ededursun, bu durum hem Wehrlein hem de Ericsson için yolun sonu anlamına gelebilir.

Wehrlein’ın Mercedes’in DTM serüveninde yarışabileceği konuşulurken, Ericsson’ın da finansal desteği sayesinde Williams koltuğu kapabileceği belirtiliyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz