Alonso: Şampiyonluğu Hak Ettiler

0

Fernando Alonso, iki pilotun da şampiyonluğu hak ettiğini söyleyerek Nico Rosberg ve Lewis Hamilton’ı övdü.

McLaren pilotu, hem Hamilton hem de Rosberg’in Mercedes tarafından kendilerine verilen paketi iyi kullandığını söyledi.

“Son birkaç yıldır şahane bir iş çıkarmaları bakımından çok benzeşiyorlar. Çok dominant bir araçları olduğu doğru. Ama her hafta sonu, hatasız bir şekilde paketi maksimize ederek ortaya koyuyorlar.”

“Bence Rosberg çok istikrarlı oldu. O her zaman çok, çok istikrarlı olan, asla düşük performans göstermeyen, her zaman maksimumu çekip çıkaran bir pilot oldu.”

“Hamilton, bence, hepimizin gördüğü şampiyon. Formula 1’de ulaştığı tüm şampiyonluklar ve zaferler çok yetenekli bir sürücü olmasından kaynaklanıyor.”

“Bence ikisi de şampiyonluğu hak ediyor. Kendi hatalarından, performanslarından değil bazen yaşadıkları dayanıklılık sorunlarından bu yıl birbirilerinin önüne geçip durdular. Şahane bir iş yapıyorlar, sonuç ne olacak göreceğiz.”

Rosberg’in pazar günü Abu Dhabi’deki şampiyonluk yarışında saldırması mı yoksa savunması mı gerektiği sorulduğunda Alonso, “Bence saldırmalı. Her şeyin başında, bu yarışa normal bir hafta sonuymuş gibi davranmayı denemeli. Zor çünkü ikisi için de normal bir hafta sonu değil” dedi.

“Bence en iyi yol her şeyin normal gitmesi. Çünkü her şey normal giderse, birinci ve ikinci bitirecekler. Eğer Rosberg’sen, normal bir hafta sonunun hoş karşılanacağını biliyorsun.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz