Fernando Alonso, Kaza Olmasaydı Podyumun Garanti Olduğunu Düşünüyor

0

Fernando Alonso yarışın başında ilk virajda Max Verstappen ve Ferrari’lerin neden olduğu kazaya karışmasaydı, podyum elde edebileceğini hatta ön grubu yarış galibiyeti için zorlayabileceğini düşünüyor.

Alonso, 8. sıradan başladığı Singapur GP’sinde harika bir start aldı ve 4.sıraya kadar yükseldi. Sebastian Vettel, Max Verstappen ve Kimi Raikkonen’in arkasında yer alan Alonso’yu 5. sıradan Lewis Hamilton takip ediyordu.

Alonso yaşanan kazanın ardından hasar görmüş olan Vettel’in arkasında 2. sırayı alabileceğini düşünmüş. 3. virajda spin atıp duvara çarpan Vettel, aracının burnunu kaybetmişti ancak Alman pilot 1. virajda yaşanan kazadan oldukça hasar almıştı ve yarış dışı kaldı.

İspanyol pilot kazanın ardından konu hakkında açıklamalarda bulundu, “Kazadan dolayı aracın sol tarafı tamamen parçalanmıştı, o çarpışmanın ardından yola devam edebilmemiz bile büyük bir mucizeydi,” dedi ve ekledi,

“Sonuç olarak bir süre sonra araçtaki hasarlar kontrol edilemez bir noktaya geldi ve yarıştan ayrılmak zorunda kaldık. Büyük bir şanssızlık çünkü bu pistten ümitliydik.”

“O kazadan sağ çıkabilseydim liderliği kazanmış olacaktım çünkü 1. virajdan sonra Hamilton öne geçti.”

“Şans bazen yanınızda olur bazen de size karşı olur. Motor değişikliklerinden dolayı grid cezası aldığımız zamanlar genelde 20 araç da finiş çizgisinden geçiyor.”

“Burada iyi bir hafta sonu geçiriyorduk ve yağmurla beraber ciddi bir podyum şansımız olabilirdi. Hatta belki de galibiyet için mücadele verirdik.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz