Eric Boullier, Macaristan Adına Umutlu

0

McLaren yarış direktörü Eric Boullier, takımının yükselen momentumunu Macaristan’da koruyabileceklerini ve bu pistin onlar için yaz tatili öncesinde iyi bir motivasyon olabileceğini söyledi.

McLaren-Honda, sezon başından beri felaket bir dönem geçiriyor. Performans ve dayanıklılık sorunları takımın sezon başından beri en büyük sorunları oldu. Yine de Honda’nın Spec 3 güç ünitesi sayesinde son yarışlarda ufak bir yükseliş yakalamış durumda.

Stoffel Vandoorne, Britanya GP’sinde Q3’e kalmayı başardı ve yarışı 11. Sırada tamamladı. Vandoorne daha sonra ıslak bir Magny Cours pistinde, Pirelli’nin 2018 yılı lastik gelişimleri adına aracı MCL32 ile sorunsuz 2 gün geçirdi.

Boullier, Hungaroring pistinin araçları için en uygun pistlerden biri olduğunu söyledi ve McLaren’nın sezonun ikinci kısmında çok daha iyi durumda olacağını vurguladı.

Boullier, “Silverstone’da beklediğimizden biraz daha iyi bir tempo yakaladık neticede orası güce bağlı bir pist ve bizim için adaptasyon açısından zorlayıcı,” dedi ve devam etti,

“Macaristan ise çok daha farklı bir pist ve teorik olarak kendimizi çok daha iyi bir yerde görüyoruz.”

“Honda ile beraber zorlu bir çalışma sürecinden geçiyoruz, amacımız dayanıklılığımızı arttırmak ve bu yarışta kesinlikle grid cezası almamak. Macaristan bize puan kazandırabilir.”

“Pirelli’nin düzenlediği testlerden başarılı bir şekilde ayrıldık ve bu momentumu Budapeşte’de korumak istiyoruz.”

Honda şefi Yusuke Hasegawa ekledi, ”Son yarışlarda mücadele açısından yükselişteyiz ancak yine de amacımız bu yükselişi devam ettirmek.”

“Elbette bu gelişimimizden ötürü oldukça mutluyuz ve Macaristan GP’sinde güzel bir hafta sonu bekliyoruz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz