Di Resta: Korkmuş, Gergin ve Endişeliydim

0

Di Resta, yıllar sonra geçtiği kokpitte korkmuş, gergin ve endişeli vaziyette olduğunu söylüyor.

Sky Sports için yorumculuk yapmak için Hungaroring’de olan di Resta, Massa’nın hastalığından sonra Williams FW40’ın kokpitine geçti ve uzun yıllar sonra ilk defa bir sıralama turları seansı geçirdi.

İskoçyalı pilot, on dokuzuncu sırada tamamladığı sıralama turlarını “gerçek dışı” olarak tanımlıyor. Kendi kanalı Sky’a yaptığı açıklamalar ise şöyle:

“Yalan söylemeyeceğim. Korkmuştum, gergindim, endişeliydim. 2014 aracıyla yaptığım 10 turdan başka, bu araçlardan birini üç buçuk yıldır sürmedim. Ve sonra sıralamalara atılıyorsunuz. Bu bir yamaçtan atlamak ve nasıl hayatta kalma mücadelesi verdiğinizi görmek gibi.”

“Bu araçlar bu oyunun zirvesi ve şimdiye kadar sürdüğünüz en dengeli aracı sürmek evde olmak gibi. Takım beni yapabildikleri en iyi şekilde hazırladı. Kesinlikle gerçek dışıydı.”

“Yüksek hızda çok temkinliydim ve çıkışlarda biraz temkinliydim. Gürültü pedalına biraz daha hızlı basabilirdim fakat pedal mesafesi alışkın olduğumdan çok daha uzun ve vites düşürürken iki fazladan vites var.”

Di Resta, yarın Macaristan GP’sine katılacak ve bu 2013 Brezilya GP’sinden beri ilk yarışı olacak.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz