Carlos Sainz Jr:” Toro Rosso’daki Karışıklıktan Ders Çıkardım.”

0

Carlos Sainz Jr, yakın ve uzun vadeli geleceği hakkında dolaşan söylentiler ile ilgili, Toro Rosso ve Red Bull ile olan ilişkisini etkileyen karışıklıktan ders çıkardığını söyledi.

Şu anda 3. yılında olan Red Bull’un genç sürücüsü, başlangıçta 4. sezonu için takımla birlikte olmayı beklemediğini söylemiş, ancak kısa süre sonra onu 2018 yılı için Toro Rosso’da tutma seçeneğinin gerçekten de kaldırıldığı ortaya çıkmıştı.

İngiltere Grand Prix’sinden önce Sainz, sıkıntının halledildiğini ve tecrübeler kazandığını söyledi.

Autosport’a konuşan Sainz “22 yaşında bir pilot olarak böyle şeylerden ders çıkarırsın ve Avusturya’da görüşmemize başladığımız anda hava birden düzeldi. O zamanlar bu unutuldu ve ben bütün sezon yaptığım gibi işime odaklandım. Bence o zamanlar bir karışıklık vardı ben ondan dersler çıkardım. Bugünlerde sakinim çünkü gerçekten stres yapmamı gerektiren bir şey yok.” dedi.

Sainz ve Red Bull arasındaki olası sıkıntıları çözmek için, İspanyol sürücü ile Red Bull Racing patronu Christian Horner ve motor sporları danışmanı Helmut Marko İngiltere hafta sonunda beraber zaman geçirdi.

“Avusturya’dan sonra her şeyi hallettik, açıkladık, ne söylediğimizi, neyi söylemek istemediğimizi her şeyi birbirimize anlattık” diye ekledi.

“Hafta sonunda beraber tenis oynadık, barbekü yaptık beraber geçirdiğimiz zamanın keyfini çıkardık. Hava gayet hoş, önümüzdeki yıl yine Toro Rosso’dayım.”

Sainz’ın Macaristan Grand Prix’inden hemen sonra Reanult F1 takımına geçeceği konuşuluyordu. Sainz bunun üzerine;

“Bu  dedikodu ile birçok kişi geliyor fakat bu benim için sadece bir dedikodu çünkü senin kariyerini belirleyen şey patronundan aldığın tek bir yorum olamaz.”

“Bunu onlardan duymazsan sadece bir dedikodu olduğunu düşünürsün ve bu yüzden dedikolar hakkında yorum yapmazsın. Tabii ki artık önüme bakıyorum, Silverstone’da yarış dışı kalmamı Macaristan’da Toro Rosso’mla telafi etmeyi dört gözle bekliyorum” dedi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz