Bottas’ın Bir Sonraki Hedefi Şampiyonada Vettel’i Yakalamak

0

Singapur’da vasat bir hafta sonu geçirmesine rağmen yarışta kürsüye çıkan Mercedes sürücüsü Valtteri Bottas, bir sonraki hedefinin şampiyonada Sebastian Vettel’i geçmek olduğunu belirtti.

Bottas, Marina Bay’da yarışa kadar oldukça silik bir performans ortaya koydu. Fakat start anında Ferrari sürücüleri ve Verstappen’in yarış dışı kalmasıyla şans yüzüne güldü ve kürsüye çıkmayı başardı.

Podyumda, “Elbette, bizim için iyi bir gündü, bugün çok iyi bir hasar azaltmaydı. Kesinlikle şanslıydık” diyen Bottas devam etti:

“Fakat, aracın bugün beklediğimden daha iyi çalıştığını söylemeliyim. Gerçekten fırsatları bekliyordum. Islak zeminde tempo tutturmakta zorlandım fakat kuru zeminde bu, çok iyiydi.”

Bottas, yarışı 3. tamamlaması Vettel’in ise yarış dışı kalmasıyla birlikte Alman pilotla olan puan farkını 23’e indirmeyi başardı. Finli, hedefinin Vettel’i yakalamak olduğunu açıkladı.

“Hala gidilecek bolca yarış ve bolca fırsat var. Sebastian kesinlikle bir sonraki hedef.”

Bottas, Singapur’da elde ettikleri sonucun kusursuza yakın olduğunu da sözlerine ekledi:

“Bence bunu başardık, 1-2 olmasa bile bizim için zor bir pistte 1. ve 3. olmak kusursuza yakın. Bu nedenle takıma teşekkürler.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz