Bottas: “Mercedes’in Yapması Gereken Çok İş Var”

0

Valtteri Bottas, Marina Bay cadde pistinde Mercedes’in zayıf yönlerini vurguladı. Takım, sıralama turlarında en hızlı üçüncü takımdı.

Mercedes, 2017’de genellikle düşük hızlı ve yüksek-downforce’a sahip geri kaldı ve Singapur’daki tarihsel zorluklar,  zorlu bir hafta sonu için takımı cesaretlendi.

Fakat ne var ki Lewis Hamilton, sıralama turlarında beşinci olurken, Bottas takım arkadaşı Hamilton’dan 0.7 saniye yavaş kalarak 6’ncı olabildi.

“Farklar bizim için kesinlikle çok büyük.” diyen Bottas devam etti: “İki hafta önce Monza bizim için oldukça iyiydi ve şimdi gerçekten ilerisi için çabalıyoruz.”

“Bu gibi bir pistte yeterince downforce ve mekanik çekiş üretmeyle ilgili hala sorunlarımız olduğu vurgulanıyor bu yüzden bu, üzerinde çalışmamız gereken bir konu.”

“Bu hafta sonu çok farklı ayarlar denedik ve üçüncü antrenmanlarda büyük değişiklikler yaptık, normalde olduğundan daha büyüktü, ve biraz ilerleme kaydettik.”

Bottas Mercedes’in yarın yarıştaki umutları hakkında: “Yarınki yarışta aracın podyum için yeterince hızlı olmadığını biliyoruz – bu bir gerçek. Diğer alanların hepsini doğru hale getirmeliyiz ve belki de (podyum) mümkün olabilir.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz