Audi Bahreyn’i Domine Etti

0

Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nın son ayağı Bahreyn’de Audi duble yaptı, Porsche sürücüler klasmanı şampiyonluğunu aldı.

Loic Duval, Olivier Jarvis ve Lucas di Grassi’den oluşan Audi ekibi sezonun ikinci galibiyetini olarak sürücüler klasmanını Porsche ekibinin arkasında ikinci tamamladı. Porsche’nin şampiyon takımı Neel Jani, Marc Lieb ve Romain Dumas’dan oluşurken Mark Webber, Brendon Hartley ve Timo Bernhard’dan oluşan ikinci takımı da aynı klasmanı dördüncü bitirdi. Toyota ekibi bu sezon 145 puan toplayarak, ikinci Audi’nin sadece 2.5 puan arkasında üçüncü olarak yeni girdikleri bu sporda gelecek vadettiklerini gösterdiler.

DiGrassi, iki Audi R18 tarafından domine edilen yarışı önde geçen aracın pilotuydu, damalı bayrağa ikinci sırada gelen Audi’nin koltuğundaysa Marcel Fassler vardı.

SONUÇLAR

Poz Kategori Sürücüler Takım Araç Süre
1 LMP1 L.di Grassi, L.Duval, O.Jarvis Audi Sport Team Joest Audi 6 saat
2 LMP1 M.Fassler, A.Lotterer, B.Treluyer Audi Sport Team Joest Audi +16.419s
3 LMP1 T.Bernhard, M.Webber, B.Hartley Porsche Team Porsche +1dk 17.001s
4 LMP1 A.Davidson, S.Buemi, K.Nakajima Toyota Gazoo Racing Toyota +1 Tur
5 LMP1 S.Sarrazin, M.Conway, K.Kobayashi Toyota Gazoo Racing Toyota +1 Tur
6 LMP1 R.Dumas, N.Jani, M.Lieb Porsche Team Porsche +3 Tur
7 LMP1 M.Tuscher, D.Kraihamer, A.Imperatori Rebellion Racing Rebellion/AER +10 Tur
8 LMP1 S.Trummer, O.Webb, P.Kaffer ByKOLLES Racing Team CLM/AER +14 Tur
9 LMP2 R.Rusinov, R.Rast, A.Brundle G-Drive Racing ORECA/Nissan +17 Tur
10 LMP2 R.Gonzalez, F.Albuquerque, B.Senna RGR Sport by Morand Ligier/Nissan +17 Tur
11 LMP2 G.Menezes, N.Lapierre, S.Richelmi Signatech Alpine Alpine/Nissan +18 Tur
12 LMP2 R.Dalziel, L.Derani, C.Cumming Extreme Speed Motorsports Ligier/Nissan +18 Tur
13 LMP2 T.Dillmann, G.van der Garde, S.Gelael Extreme Speed Motorsports Ligier/Nissan +18 Tur
14 LMP2 D.Cheng, H-Pin Tung, P-L.Chatin Baxi DC Racing Alpine Alpine/Nissan +19 Tur
15 LMP2 J.Canal, R.Gonzalez, R.Merhi Manor ORECA/Nissan +19 Tur
16 LMP2 V.Petrov, K.Ladygin, V.Shaytar SMP Racing BR Engineering/Nissan +22 Tur
17 LMP2 N.Minassian, M.Mediani, M.Aleshin SMP Racing BR Engineering/Nissan 25 Tur
18 LMP2 M.Rao, R.Bradley, A.Lynn Manor ORECA/Nissan +26 Tur
19 GTE Pro N.Thiim, M.Sorensen Aston Martin Racing Aston Martin +27 Tur
20 GTE Pro G.Bruni, J.Calado AF Corse Ferrari +27 Tur
21 GTE Pro D.Rigon, S.Bird AF Corse Ferrari +28 Tur
22 GTE Pro A.Priaulx, H.Tincknell Ford Chip Ganassi Team UK Ford +28 Tur
23 GTE Pro J.Adam, D.Turner Aston Martin Racing Aston Martin +28 Tur
24 GTE Pro S.Mucke, O.Pla Ford Chip Ganassi Team UK Ford +29 Tur
25 GTE Pro R.Lietz, M.Christensen Dempsey Racing – Proton Porsche +29 Tur
26 GTE Am K.Al Qubaisi, D.H.Hansson, P.Long Abu Dhabi-Proton Racing Porsche +30 Tur
27 GTE Am C.Ried, W.Henzler, J.Camathias KCMG Porsche +31 Tur
28 GTE Am F.Perrodo, E.Collard, R.Aguas AF Corse Ferrari +32 Tur
29 GTE Am M.Wainwright, A.Carroll, B.Barker Gulf Racing UK Porsche +33 Tur
30 GTE Am P.Ragues, R.Taylor, R.Brandela Larbre Competition Chevrolet +37 Tur
GTE Am P.D.Lana, P.Lamy, M.Lauda Aston Martin Racing Aston Martin Bitiremedi

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz