Aston Martin Formula 1’deki Ağırlığını Artırıyor, Motor ve Reklam Yolda

0
Red Bull RB13

Ticari görüşmeler için Singapur padoğunda olan Aston Martin CEO’su Andy Palmer, 2021’de motor üretebileceklerinin ipucunu verdi.

Geçmişte Red Bull ve Infiniti arasındaki anlaşmayı da organize etmiş olan Andy Palmer, şu anda Aston Martin CEO’luğu görevini yürütüyor ve Red Bull-Aston Martin ortaklığının iki tarafa da katkısının olacağını söylüyor.

“Gelecek sezonun nasıl olacağını konuşmamızın, burada olmamın sebeplerinden biri söylemek doğru olur. Ve bu bağlamda biz 2012’de bağımsız bir motor getirecek miyiz getirmeyecek miyiz? Noktaları birleştirin işte.”

“Biz bu sporu seviyoruz ve Ferrari kadar değerli bir şirketiz. Bu bizim Ferrari’yi her alanda, şekilde, formda kopyalamak zorunda olduğumuz anlamına gelmiyor. Biz WEC’de daha güçlüyüz. Ama F1’de var olmak ilgi çekici.”

Öte yandan padok içinden çeşitli kaynaklara göre Aston Martin ayrıca gelecek sezon Red Bull’un isim sponsoru olacak.

2016 sezonunun başından beri araçlarında Aston Martin logosu taşıyan Red Bull, Aston Martin’in Valkyrie aracının gelişim sürecinde de İngiliz markaya yardım etmişti. Ancak padokta dolaşan son dedikodulara göre iki marka işbirliğini artıracak. Yeni anlaşmanın geçtiğimiz yıllarda Red Bull – Infiniti arasında olan anlaşmaya benzeyeceği söyleniyor.

Öte yandan Singapur padoğunda gelecek yıl takımın isminin “Aston Martin Red Bull Racing” olup olmayacağı sorusuna cevap veren Horner, detay vermekten kaçındı.

“İstediğiniz gibi spekülasyonlar yapabilirsiniz ama ben hiçbir şeyi teyit etmeyeceğim. Aston’la muhteşem bir ilişkimiz var. Tabii ki çalışıyoruz ve onlar için Valkyrie aracını geliştiriyoruz.”

“Onlar şahane bir iş yapıyorlar. Ürün harika. Üretim bandının ucunda müthiş şeyleri var. Gelecek haftalarda bazı haberler olacak.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz