Alonso Renault’nun 2018 Verilerini Görmek İstiyor

0

Fernando Alonso, Renault güç ünitesinin kapasitesi hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğini belirtti.

Alonso’nun mevcut sözleşmesi bu sene sonunda bitiyor ve McLaren’in Honda ile yolları ayırmasının ardından İspanyol’un kısa süre içerisinde kararını vermesi bekleniyor.

Cuma günü Honda ile yolları ayırdıklarını açıklayan Zak Brown, bundan sonra ekibin Alonso ile sözleşme imzalamaya odaklanacağını açıklamıştı.

Buna karşın Alonso, McLaren’deki geleceğine karar vermeden önce Renault motorunun nasıl bir fark yaratabileceğini anlamak istiyor.

“Singapur’dan sonra, proje hakkında, Renault motoru hakkında ve gelecek yıl için beklentilerin ne olacağı hakkında biraz daha fazla şey öğrenmeye çalışacağım.”

“Açıkçası şu anda, hiçbir şey bilmiyorum, bu nedenle verileri görebildikten sonra kararımı vereceğim.”

“Bunun takım için iyi veya kötü bir hareket olup olmadığını asla bilemezsiniz fakat bence McLaren, Honda’dan ayrılıp Renault’ya gitme vakti olduğunu düşünmüşse, bu gelecek yıl hakkında iyi bir bilgiye sahip oldukları içindir.”

“Umarım bu, hepimizin düşündüğü gibi McLaren’i ait olduğu yere tekrar döndürür – ve bu podyumlar ve şampiyonluklar için savaşmaktır.”

Alonso, Honda hakkında da yorumda bulundu: “Şahsen, geçtiğimiz 3 yılda yapmaya çalıştığımız şeyle ve burada çalışan insanlarla çok gurur duyuyorum.”

“Açıkçası onlar Toro Rosso ile sporda kalacaklar ve onların geleceğini görmek ilginç olacak.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz