Alonso: Q3’e Kalabiliriz

0

Fernando Alonso, İngiltere’de sıralamaların son seansına kalabileceklerini düşünüyor.

Silverstone’da dün düzenlenen antrenman seanslarında ilk onda kendine yer bulabilen Fernando Alonso, bugünkü seanslardan da umutlu. Üstelik İspanyol pilot önündeki Williams ve Force India pilotlarının kılpayı gerisinde kalmıştı.

Üstelik Fernando Alonso, 30 sıra grid cezası alacağı kesinlemiş olsa da yarıştan da umutlu.

“Bugün işlerin gittiği şekilden, yaptığımız testlerden ötürü mutluyum. Cuma günü yaptığınız tur zamanları asla çok önemli olmasa bile. Yani yarın için beklemek zorunda olacağız.”

“Son beş ya da altı yarışta aynı türden performansı tutmayı başarabildik. Her zaman 8 ve 12. sıralar arasında. Ve ben yarın çok farklı olacağını düşünmüyorum. Motorumuzdan çıkarabildiğimizin çoğunu çıkarabildiğimiz zaman, diğerlerine yine de biraz kaybediyoruz. Yani nerede olacağımızı görelim. Ama gerçekten önemli olan Pazar günü.”

“Bugün yaptığımız sürüşler bize ihtiyacımız olan veriyi verdi. Bu yüzden umarım ki bunlar yarışta bize daha iyi bir yer almamıza yardımcı olacak. Aracı anlamaya devam etmeliyiz. Şimdilik bakmamız gereken birkaç seçenekle ilgili bugün birkaç test yaptık ve yarın için en iyi olanlarını seçtik, genelde yarış temposuna odaklandık çünkü geriden başlayacağız.”

“Bence olumlu bir gündü ve ben mutluyum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz