Alonso: McLaren “Görevi” Tamamlamalı

0

Fernando Alonso, McLaren-Honda’nın Singapur’daki performansından memnun olduğunu ancak ekibin puan toplayarak “görevi tamamlaması” gerektiğini söyledi.

Alonso ve takım arkadaşı Stoffel Vandoorne, bu hafta diğer pistlere göre daha az motor odaklı olan Marina Bay pistinde ilk on içinde yer almayı başarabildi.

Sıralama turlarında ikili Ferrari, Red Bull, Mercedes sürücüleri ile Hulkenberg’in ardından sekizinci ve dokuzuncu sıraya yerleşti.

Alonso sıralamalardan sonra, “Her iki otomobilin de 3. seansta olmasıyla ilk hedefimize ulaşıldı, dolayısıyla işin %50’si yapıldı.” dedi.

“Şimdi ikinci hedefimiz her iki araçla da puan elde etmek. Bu başlangıç pozisyonlarından bunu yapmanın mümkün olduğunu düşünüyorum. Yarış hızı burada her zaman biraz soru işareti. Okumak zor.”

“Dün uzun turlar yeterince uzun değildi. Ve buna, bu pistte geçiş yapmanın zor olması eklendiğinde, pozisyonlar ilk turdan sonra aşağı yukarı belirlenecek.”

“Bu, iyi bir kalkış yapmaya ve ilk virajı temiz şekilde geçmeye odaklanmamız gerektiği anlamına geliyor. Bundan sonra odaklanmaya ve herhangi bir hata yapmamaya devam edeceğim.”

“Bu çok iddialı bir yarış. Ama umarım buradan puan alabiliriz.”

Alonso ayrıca, normal şartlar altında ilk üç takıma ulaşamayacaklarını ancak Hülkenberg’i geçmenin mümkün olabileceğini düşünüyor.

“İlk altı araç yarış hızı açısından çok uzaktalar. Bu yüzden, hedefimiz pozisyonumuzu korumak ve imkanlar dahilinde yedinci sıraya tırmanmak.”

“Umarım yarın “görevi” tamamlayabiliriz.”

McLaren takımlar klasmanında 11 puanla 9. sırada bulunuyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz