Abu Dhabi GP: Nico Rosberg Şampiyon!

0

Abu Dhabi’de son turları heyecanlı geçen yarışta Lewis Hamilton kazandı, Nico Rosberg şampiyon oldu.

Yarışın startında Daniel Ricciardo geride kaldı ve Ferrari pilotu Kimi Raikkonen’e yerini kaybetti. İlk virajda da Force India’dan Sergio Perez’e temas eden Max Verstappen, son sıraya gerileyerek yükselme mücadelesi girdi.

Verstappen, pit stratejisini akıllıca kullanarak yarışı dördüncü bitirmeyi bildi. Raikkonen, bu grup içerisinde en geride kalan isim olarak yarışı altıncı tamamladı. Daniel Ricciardo, lastik stratejisi ve kötü startı yüzünden sıra kaybederek yarışı beşinci bitirdi.

Yarışın yıldızlarından Sebastian Vettel, akıllıca stratejisi sayesinde yarışı podyumda bitirdi ve son turlarda Rosberg’le ikincilik mücadelesi verdi.

Yarışın önemli noktası ön taraftı. Lewis Hamilton, her zamankinin aksine vasat turlar atarak Rosberg’i arkasında tuttu ve yavaşlattı. Böylece Rosberg’in arkasındaki pilotlar tarafından geçilmesini umdu. Bu esnada Mercedes duvarından defalarca Hamilton’a tempoyu artırması uyarısı yapıldı fakat Hamilton bu uyarıları kesin bir dille reddetti.

Yarışın dramatik geçen son turlarında tansiyon pilotlar birbirine yaklaştıkça yükselti. Yarışın son sektörüne geldiğimizde Lewis Hamilton neredeyse duracak kadar yavaşlamıştı. Ne var ki Nico Rosberg yerini kaybetmedi ve dünya şampiyonu oldu.

Güncellenecektir.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz