Abiteboult: Renault’nun Halen Personele ve Genişlemeye İhtiyacı Var

0

Cyril Abiteboul, elindeki potansiyeli açığa çıkarmak için Renault’nun daha fazla personel almaya ve daha büyük tesisler kurmaya ihtiyacı olduğunu belirtiyor.

Reault, Lotus’u satın aldıktan sonra daha önce Genii aidiyeti altında gerekli yatırımın bir hayli uzağında kalan bir takımı yeniden inşa etmek amacıyla yoğun bir işe alım süreci başlattı.

Ekip 2016 sezonu boyunca 80 personeli işe aldı fakat yönetici direktör Abiteboul Autosport’a, bazı departmanlarda halen personel ve tesis eksikliklerinin bulunduğunu belirtiyor.

“Mühendislik/teknik alanında çok büyüdük ve şu anda olması gereken şey benzer bir büyümeye sahip olmak değil ancak mühendislik potansiyeli ile uyumlu büyümedir – üretimde hemen hemen çok küçük olduğumuz ve aero üretimi neredeyse geciktiren tasarım ofisi gibi.”

“Daha geniş bir tasarıma sahip olacağımız bina genişletmesini tamamladığımızda, bu da gerçekleşecek, çünkü şu anda alanda bir sınırlamamız var.”

“Ve aynı zamanda yeni çalışmalar da olacak – gelecek yıl, yeni vites kutumuzu ve bileşenleri üretiyor olacağız, ki bu birçok alan ve buna adanan birçok insanla büyük bir proje olacak, bu nedenle devam etmesi gereken bir büyüme göreceğiz.”

Lotus’u çok geç satın alan Renault, geçtiğimiz sezon çok az gelişim kaydetti ve hatırılı sayılı gelişim için bu yılı hedefledi.

Geçtiğimiz sezon boyunca yalnızca 8 puan toplayarak markalar klasmanı 9. olmasının ardından Fransız üretici, bu sezon daha şimdiden 26 puana sahip ve hedeflerinin bir kısmına ulaşmayı başardı.

Abiteboul, “Bir boru hattını hayal etmeye çalıştığınızda, boru hattının bir başlangıcı vardır ve boru hattının doldurulması, projelerin/ilkelerin belirlenmesi ve daha sonra boru hattının fiziksel parçalarının tamamlanması biraz zaman alır” dedi ve devam etti:

“Olan şey tam olarak bu. İlk olarak yatırım, ekipman ve insanlarla daha sonra fikirler, projeler ve ilkelerle boru hattını doldurduk ve bu, en sonunda parçalara dönüşecek.”

“Bu, her zaman biraz zaman alacak fakat güzel olan şey buna bir kez başladıktan sonra teorik olarak bitmeyecek olması.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz