Raikkonen sıralama turlarında pozisyon kaybetmemek için temkinli sürmüş

0

Kimi Raikkonen, sıralama turlarındaki son turunda hata yapıp daha fazla zaman kaybetmemek adına temkinli sürdüğünü belirtti.

Fin pilot sıralama turlarının son seansındaki son turunda fazla temkinli davrandığını bu tutumun pole pozisyonu mücadelesinden uzakta kalmasına mal olduğunu kabul etti.

Raikkonen, pole pozisyonu için mücadele edecek gibi görünüyordu fakat 12. virajda kerblere çıkarak zaman kaybetti ve bu hatanın sonucunda Valtteri Bottas’ın da gerisinde kalarak ancak 3. olabildi.

Raikkonen, son seanstaki ilk haklarda da bir hata yaptığını belirtti ve bu nedenle son turunda aşırı temkinli davranmanın pole mücadelesine mal olduğunu belirtti.

“İlk turda da biraz pist dışına çıktığım küçük bir an yaşadım ve bu ideal değildi. Bu yüzden son turda biraz daha dikkatli davrandım.”

“İlk denemede 12. viraja girerken küçük bir hata yaptım ve bundan sonra epey tur zamanı kaybettim. Son turumda buna benzer bir hata yapsam, pozisyonlar kaybedebilirim diye düşündüm ve bu nedenle performanstan biraz feragat ettim.”

“Araç bugün çok iyi çalışıyordu. Daha fazlası vardı fakat bunu ortaya koyamadık.”

Raikkonen tüm bunlara karşın 3’üncülüğün Pazar günü yarışa başlamak için iyi bir pozisyon olduğunu düşünüyor ve Cuma günkü gibi sıcak hava koşulları olursa yarışın beklenenden zor olacağını belirtiyor.

“Kendimiz için yarışmaya çalışacağız fakat elbette bir takım olarak yarışacağız. 3’üncülük yarın yarışa başlamak için çok iyi bir pozisyon olmalı. Bu yıl birçok zor yarışa çıktık, yarınki yarışın nasıl olacağı da büyük oranda hava durumuna bağlı olacak.”

“Eğer dünkü gibi sıcak bir hava olursa yarışın kolay olmayacağından emin olabilirsiniz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz