Hamilton yarıştan umutlu değil

0
during final practice for the Formula One Grand Prix of Germany at Hockenheimring on July 21, 2018 in Hockenheim, Germany.

Lewis Hamilton, sıralama turlarını hidrolik sorunlarıyla geride bıraktıktan sonra yarın düzenlenecek yarıştan umutlu değil.

Hamilton, yarın Hockenheim’da düzenlenecek Almanya GP’sine on dördüncü sıradan başlayacak.

Hamilton’ın gerilerden başlamasına neden olan sorun, henüz Q1’de yaşandı. Hidroliklerde sorun yaşayan Hamilton aracını kenara çekmişti. Şampiyon pilot böylece Q2’de zaman kaydedemedi.

Benzer bir sorun geçtiğimiz yarışta, Silverstone’da da yaşanmıştı. Kimi Raikkonen ile bir temas yaşanınca gerilere düşen Hamilton yaralarını sarmayı başarmıştı. Ancak İngiliz pilot Almanya’da böyle bir geri dönüşün mümkün olmadığını düşünüyor.

“Zor bir şeydi ancak oluyor böyle şeyler. Yapacağınız tek şey kafanızı toplayıp başka bir günde, başka bir fırsatta mücadele etmek için yaşamak. Bu yüzden yarın ne kadar yükseleceğimi görmek için her şeyimi vereceğim. Ancak Silverstone gibi olmayacak.”

“Eminim ki bazı puanlar alacağım. Ama nerede bitireceğimi bilmiyorum.”

“Kerblere vurmadan önce olmuştu. Aynı kerbi her tur aynı şekilde kullanıyorsunuz. Kerblerden önce direksiyonum bozulmuştu sanırım sorun da buydu.”

“Yağ sızdırdığını görüyordum. Durmak ve aracı bir yere çekmek zorunda olduğumu biliyordum.”

“Bırakmak niyetinde değilim. Her zaman zorlamak istiyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz