Vettel: Mercedes bugün bizden daha iyiydi

0

Avusturya’daki ilk gün çalışmalarını 3. sırada noktalayan Vettel, Mercedes’in şu anda kendilerinden üstün olduğunu düşünüyor.

2014’te takvime geri döndüğünden beri gerçekleştirilen 4 Avusturya GP’sini de galibiyetle tamamlayan Mercedes, bu hafta sonuna da hızlı bir başlangıç yaptı. Fransa GP’sini kazanıp şampiyona liderliğini tekrar eline geçiren Hamilton her iki antrenmanı da ilk sırada noktalarken en yakın rakibi takım arkadaşı Bottas’tı.

Hamilton ve Mercedes’in en büyük rakibi olan Vettel ile Ferrari ise günü 3. sırada noktaladı ve hafta sonuna geçtiğimiz yarışlara kıyasla daha iyi bir başlangıç yaptı.

Cuma günü gerçekleştirilen antrenmanların ardından Mercedes’in Ferrari’den daha iyi bir ilk günü geride bıraktığını belirten Vettel, buna karşın yarışı kazanabileceklerini düşünüyor.

“Yarışı kazanabileceğimizi düşünüyor muyum? Evet, bence aracımız bugün çok iyiydi ve genellikle Cuma’dan Cumartesi’ye geçerken iyi bir adım atıyoruz bu nedenle yarın ne yapabileceğimizi göreceğiz.”

“Bence Mercedes bugün daha iyiydi, her şartta çok hızlı göründüler fakat aldatıcı bir Cuma olduğunu düşünüyorum. Lastikler? Çok tur tamamladık, bu iyiydi, bu nedenle yarın ve Pazar gününe hazırlıklı olacağımızı düşünüyorum.”

“Cuma günleri her zaman biraz fark bırakmamız gerekiyor bu nedenle bugün elde ettiğimiz sonuçlardan memnunum.”

İlk günkü antrenmanları sırayla 4’üncü ve 3’üncü sırada noktalayan Vettel, Avusturya’da pole pozisyonuna sahip olmanın önemine değinerek sözlerini sonlandırdı.

“Bir yarışa pole pozisyonundan başlamak her zaman önemlidir fakat burası geçiş açısından gerçekten zor bir yer. Bugün iyi bir hızımız vardı ve genel olarak Cumartesileri ilk güne oranla biraz daha güçlü oluyoruz.”

“Bu nedenle yarın da durumun böyle olmasını ümit ediyorum ve daha sonra neler olacağını göreceğiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz