Sauber Leclerc’in sezon ortasında Ferrari’ye geçeceği söylentilerini reddetti

0

Avusturya padoğunda Ferrari’nin sezon ortasında Raikkonen yerine Leclerc ile yarışacağına dair dedikodular ortaya çıktı. Ancak Sauber takım patronu Vasseur, İtalyan ekiple görüşmediklerini belirterek bu söylentileri reddetti.

Ferrari’nin 2019’da Raikkonen’le yolları ayırıp genç sürücü akademisinin bir üyesi olan Leclerc ile yola devam edeceği tahmin ediliyor.

Avusturya GP’sinden önce Ferrari başkanı Sergio Marchionne’nin yaz arasından sonra Raikkonen’le yolları ayırıp yola genç Monakolu ile devam etmek istediğine dair söylentiler yayılmaya başladı.

Bununla birlikte Sauber takım patronu Vasseur, “Sezon sonuna kadar sözleşmemiz var ve şu ana kadar gelecekle alakalı konuşmadık” diyerek söylentileri reddetti.

“Basında birtakım dedikoduların olmasını anlayabiliyorum fakat bunların gerçekle bir alakası yok. Kendi işimize odaklandık, Charles Sauber projesine odaklandı ve gelecek daha sonra görüşülecek.”

Sezon devam ederken takım değiştirmenin mantıklı olup olmadığı sorulduğunda Vasseur, “Hayır, bence sezonu tamamlamak, normal bir yaklaşıma sahip olmak ve sürecin takip etmek daha doğru” dedi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz