Kubica 2019’da tam zamanlı F1 koltuğu bulmayı hedefliyor

0

Robert Kubica, seçeneklerinin sınırlı olduğunu kabul etse de hala tam zamanlı bir F1 koltuğu hedeflediğini belirtiyor.

Polonyalı sürücü 2018’de F1’de mücadele edebilmek adına geçtiğimiz sezon ortasında önce Renault sonra da Williams’la testlere çıkmıştı. Fakat Renault Carlos Sainz’la yarışmayı tercih ederken Williams da Sirotkin ile anlaşmıştı.

Kubica, 2018’de tam zamanlı bir yarış koltuğu elde edemese de Williams’ın yedek pilotu oldu ve İspanya ile Avusturya’da antrenman seanslarına çıktı. Polonyalı sürücü Abu Dhabi’de bir antrenmana daha katılacak.

Son sırada kaldığı Avusturya GP’si 1. antrenman turlarının ardından konuşan Kubica, tam zamanlı bir yarış koltuğu hedeflediğini açıkça belirtti.

“Dürüst olmak gerekirse geçtiğimiz yılın sonundan beri statüm ve pozisyonum değişmiyor. Elbette şu sıralar birçok söylenti çıkacak – ben onlardan uzak durmak istesem bile.”

“Geçtiğimiz yıl Kasım ve Aralık ayında en yoğun gündem maddesi olduğum gibi, bu normal bir durum. Şu anda öncelikle en gözde sürücüler kendine bir koltuk bulmak zorunda bu nedenle yazmak için benden başka gündem maddeleriniz olacak Allah’tan.”

“Deniyorum, elbette gelecek yıl hedefim yarışmak fakat daha önce de dediğim gibi geçen yılın sonundan beri hiçbir şey değişmedi. Bu nedenle neler olacağını göreceğiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz