Brundle: Raikkonen yolun sonuna geldi

0

Formula 1’in ünlü yorumcularından Martin Brundle, Kimi Raikkonen’in artık yolun sonuna geldiğini söyledi.

Tecrübeli pilot Kanada’da kendinden bekleneni veremedi. Önce sıralama turlarında sonra da yarıştaki performansı yeterli değildi. Bu durum geniş çevrelerde Kimi Raikkonen’in geleceğine dair soru işaretleri doğurdu.

Fin pilot, Formula 1’in usta yorumcusu Martin Brundle’a göre yolun sonuna gelmiş durumda. Brundle, Ferrrari’nin eğer markalar şampiyonluğunu almak istiyorsa Raikkonen ile yolları ayırması gerektiğini düşünüyor.

“Ferrari’nin Kimi hakkında kaygılı olması gerekiyor. Griddeki en popüler sürücülerden birisi olduğunu biliyorum. Ancak Cumartesi günü sıralama turlarındaki hatasının ardından Pazar günü de takım arkadaşının 30 saniye gerisinde bitirdi.”

“Ne yapacaklar peki? Bence Kimi yolun sonuna geldi. Hala zaman zaman gerçek hızını gösteriyor ancak gerekli yarış temposunu istikrarlı bir şekilde sunamıyor.”

“Aynı zamanda Seb’e yardımcı olacak şekilde de çalışamıyor. Markalar klasmanını kazanmak Ferrari için çok ama çok önemli. Yol araçlarının konsollarına şampiyonluk yıllarını boşuna koymuyorlar. Eğer bu dönemde Red Bull veya Mercedes’e karşı kazanmak istiyorlarsa Seb’in yanında Ricciardo veya Leclerc’e ihtiyaçları var. Vettel’in de bununla başa çıkabilmesi gerekiyor.”

“Charles Leclerc bana daha makul olan seçenek gibi geliyor. Bu yıl Sauber’iyle birlikte tıpkı Alonso gibi aracın üstünde bir performans gösteriyor. Tıpkı Webber’in Minardi’de, Senna’nın Toleman’da, Schumacher’in Jordan’da yaptığı gibi. Bir milden kendini belli ediyor. Beni bir ay önce İspanya’da kuyruğundaki Alonso’ya boyun eğmemesiyle etkilemişti.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz