Verstappen: Yaptığım hatalar kazanmayı çok istemekten

0

Max Verstappen, 2018 sezonunun başında art arda yaptığı hataların kazanmayı “çok fazla istemekten” kaynaklandığını düşünüyor.

Çin Grand Prix’sinde güvenlik aracı periyodunu iyi değerlendiren Verstappen, agresif sürüşü sebebiyle muhtemel bir galibiyetten oldu. Genç pilotun, Lewis Hamilton’a atak yaptıktan sonra Sebastian Vettel’i de geçmeye çalışırken, Vettel’in aracına temas etmesiyle iki pilot da spin attı. Temas sonucu Verstappen beşinci sıraya geriledi ve 10 saniye ceza aldı. Vettel ise daha büyük bir hasar alarak yarışı ancak sekizinci sırada bitirebildi.

Olayın hemen ardından Vettel’den özür dileyen Hollandalı pilot, Avustralya Grand Prix’sinde spin atmış, Bahreyn’de sıralama turlarında kaza yapmış ve yarış sırasında da Hamilton ile temas yaşamıştı. Fakat Verstappen, yaptığı talihsiz başlangıcın agresiflik ile bir ilgisi olduğunu düşünmüyor.

“Değiştirmem gereken çok şey olduğunu sanmıyorum. Tabii ki yaşananlardan öğrenmem gereken şeyler var.”

“Daha az agresif olmam gerektiğini sanmıyorum. Çünkü aşırı agresif olmakla alakası yok. Bu, olsa olsa (kazanmayı) çok fazla istemek.”

“Belki sadece sakinleşmekle kalmamalı, durumu biraz daha gözden geçirmeliyim. Neden olduğunu bilmiyorum. Sanırım  önceden bu konuda oldukça iyiydim ama bu yıl, geçtiğimiz iki yarış bir şekilde, puan toplamak için istediğimiz yönde gitmedi. Ve şu anda aleyhimde işliyor. Tabii ki bu, istediğim şey değil. Ama bir hayat dersi. ”

Bir pilotu şampiyona için değerli puanları kaybederken diğer pilotu yarışı podyumun zirvesinde tamamlayan Red Bull patronu Christian Horner da, Verstappen’in sezonun kalanında daha da güçleneceği konusunda hemfikir.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz