FIA, Verstappen’in gelecekte daha dikkatli olmasını bekliyor

0

FIA yarış hakemi Charlie Whiting, Max Verstappen’in gelecek yarışlarda geçişte daha ihtiyatlı bir yaklaşım sergilemesini beklediğini söyledi. Ancak Hollandalı pilot, Çin Grand Prix’sinin hemen ardından yaptığı röportajda yaklaşımını değiştirmeyeceğini söyledi.

Verstappen, sezon başından bu yana iki yarışta olaylara karıştı. Bahreyn’de, birinci virajda Lewis Hamilton’u geçmeye çalışırken ufak bir temas yaşamış ve arka lastiği patlayarak bir tur sonra yarış dışı kalmıştı.

Çin GP’sinde haftasonunda ise, Sebastian Vettel’i geçmeye çalışırken yine çarpıştı. Her ne kadar 20 yaşındaki pilot, hatalı olduğunu ve daha sabırlı olması gerektiğini kabul etse de, bu durumun onu “sakinleşmeye” itmeyeceğini söyledi.

Bununla birlikte, Verstappen yarış içerisinde 10 saniye ceza aldı ve dördüncü bitirdiği yarışı cezası sebebiyle beşinci tamamladı. Ayrıca bu yarışta aldığı ceza puanı ile birlikte toplam ceza puanını beşe çıkardı ve iki puan daha alırsa bir yarıştan men edilebilir.

Whiting, “Muhtemelen Verstappen’e karşı eleştiriler olacaktır ama ceza puanları bu durumlar için vardır.”

“Şimdiden beş puan aldı, o yüzden daha dikkatli olacaktır.”

Verstappen ile özel bir görüşme olup olmayacağı sorulduğunda Whiting, “Diğer hakemler gerekeni yaptıkları için herhangi bir özel konuşma olacağını sanmıyorum. Bir hata yaptı ve cezasını çekti.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz