Verstappen hatasını kabul ediyor

0

Red Bull sürücüsü Max Verstappen, bugün Sebastian Vettel’le yaşadığı temasta suçlu olan taraf olduğunu kabul ediyor.

Yarışın son kısmında güvenlik aracı periyodunu iyi değerlendiren Verstappen, yumuşak hamurlu lastiklere geçmiş ve iyi bir tempoyla ön sırayla farkı kapatmıştı.

Agresif sürüşü nedeniyle zaman zaman zor anlar da yaşayan Verstappen, Vettel’i geçmeye çalışırken Alman sürücüyle temas yaşadı. Bunun sonucunda iki pilot da spin attı ve sıra kaybetti. Bunun yanısıra aracında hasar oluşan Vettel daha da geriye düştü ve yarışı ancak sekizinci bitirebildi.

Bu hamlesi yüzünden on saniye zaman cezası alan Verstappen, hatanın kendisinde olduğunu biliyor.

“Lastiklerle savaştığını ve virajlarda geç fren yapmaya çalıştığını görebiliyordum. Ben de arka tarafı kilitledim ve ona çarptım. Tabii ki benim hatamdı. İstediğim şey bu değildi.”

“Olanlar olduktan sonra beklemiş olabileceğimi söylemek kolay. Belki de en iyisi bu olurdu. Ama ne yazık ki yaşandı işte.”

Öte yandan Verstappen, agresif yaklaşımını değiştirip değiştirmeyeceği sorulduğunda yine tutumunu devam ettireceğini söyledi.

“Söylemesi kolay. Şu anda tabii ki istediğim şekilde ilerlemiyor. Ama bu sakinleşmek zorunda olduğum anlamına mı gelir? Sanmıyorum.”

“Böyle şeylerin oluyor olması çok talihsizce. Benim de her şeyi analiz edip gelecek yarışlarda daha güçlü gelmem lazım.”

Twitter’da da bizi takip etmek için tıklayın: @damalibayrak1.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz