Marko: Verstappen zaferi elinin tersiyle itti

0

Red Bull’un motorsporları departmanının başındaki isim olan Helmut Marko, Verstappen’in Vettel’le olan temasında muhtemel bir zaferi eliyle ittiğini söyledi.

Gridin tartışılan pilotu Max Verstappen, bugün on dördüncü virajda geçiş için hamle yaptığı Sebastian Vettel’le temas etmiş ve bunun sonucunda iki pilot da spin atmıştı.

On saniye zaman cezası alan Verstappen, yarıştan sonra hatalı olduğunu kabul etti. Fakat bu özeleştiri, yeni eleştirilerin gelmesine engel olmadı. Önce Vettel, sonra da Verstappen’in patronu Helmut Marko genç sürücüyü eleştirdi.

Sert açıklamalarıyla bilinen Marko, sürücüsünün “gerekenden fazlasını yaptığını” söyledi:

“Max, Vettel’i geçmeye çalışarak işi abarttı. Evet, bu onun hatasıydı. Özür de diledi. Bunlar yarışta olabilen şeyler.”

“Zafer önündeydi. Ama o elinin tersiyle itti. Ama yine de iki pilotumuz da çok iyi sürdü. 19 ya da 20 yaşında. Çok ama çok genç. Böyle şeyler olabilir.”

“Onun da zamanı gelecek. Sadece aşırıya kaçmamalı. O neleri kaybettiğini biliyor.”

Öte yandan Marko, son derece başarılı çifte pit-stoplar nedeniyle mekanikerleri tebrik etmeyi ihmal etmedi.

“Diğer lastik seçimiyle de iyi durumda olabilirdik. Ama tabii ki burada güvenlik aracı sık sık piste çıkıyor. Biz de zamanında reaksiyon gösterdik.”

“Ama her şey Cumartesi günü mekanikerlerimizin motoru değiştirmeyi başarmasıyla başladı. Öteki türlü Ricciardo son sıradan başlamış olabilirdi. Sonrasında ben bu sonucun mümkün olabileceğini sanmıyorum.”

“Yani tüm takıma kocaman bir teşekkür ediyorum. Her kes doğru şeyi yaptı, herkes muhteşem bir iş çıkardı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz