Hamilton formdan düştüğünü kabul ediyor

0

Mercedes sürücüsü Lewis Hamilton, ‘bu sıralar formdan düştüğünü’ kabul ediyor. Toto Wolff ise toparlanmaları gerektiğini söylüyor.

Sezona Avustralya’da çok formda başlayan ve sıralama turlarını 0.7 saniye önde tamamlayan Hamilton, o günden beri ne pole alabildi ne de yarış kazanabildi.

Üstelik Hamilton, iki yarıştır takım arkadaşı Bottas’ın da gerisinde kalıyor. İngiliz pilot form durumuyla ilgili bir şeylerin yanlış gittiğinin farkında. Ve gelecekte toparlanmış olmayı umuyor.

“Yarış boyunca çok yalnızdım. Tempom yoktu. Elimde ne varsa onu korumaya çalışıyordum. Tabii ki bizi bekleyen zor bir savaş vardı. Özellikle benimle ilgiliydi.”

“Ben kendi tarafım için konuşacağım, ama biraz da takım olarak düşük performans gösterdik. Dün ve bugün benim için bir felaketti. Bu yüzden kendimi rektefeye çekmeli ve normal performans moduma dönmeliyim. Yoksa çok kıymetli puanlar kaybedeceğiz.”

“Önümüzde yaşanan bir iki hadiseye çok müteşekkirim. Bunlar bizi savaşın içinde tuttu.”

Hamilton’ın performansını eleştiren tek kişi kendisi olmadı. Patronu Toto Wolff de İngiliz sürücünün Bottas’ın gerisinde kaldığını söyledi.

“Tüm hafta boyuncayeterince iyi değildik. Bugün sonuçlara baktığınızda belki de hafta belki üç ve dördüncü sıradaydık. Ama biz üç ve dördüncü olmak istemiyoruz. Sadece gücümüzü toplamaya ihtiyacımız var.”

“Vallteri’nin yarışı kazanmayı hak etmiş olabileceğini düşünüyorum. Muhteşem bir gün geçirdi. Ama ilk birkaç yarışta şans bizim yanımızda değlldi. Bugün de olmadı. Güvenlik aracı çok ters bir zamanda geldi.”

“Bu her şeyi değiştirdi ve Red Bull’lar lastik değiştirmek için pit yapacak kadar cesurdu. Biz pist üstü pozisyonumuzun daha iyi olduğunu düşünmüştük.”

“Biz yanlış yaptık. Onlar doğru yaptı. Kazanmayı da hak ettiler.”

Bizi Twitter’da da takip edin: @damalibayrak1.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz